Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Емил Ефтимов: Решението какво оръжие да бъде изпратено на Украйна е политическо

| обновено на 08.06.23 в 14:39

Анализ за наличностите на българската армия е предоставен на Народното събрание, а решението какво оръжие да бъде изпратено на Украйна е политическо. Това заяви днес началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов, който присъства на провеждащото се тактическо учение и зенитни стрелби с международно участие „Шабла - 2023“.  

 Той подчерта ,че когато се оперира с държавна собственост, каквито са въоръжението и техниката, политиците трябва да се произнесат, а решенията трябва да дипломатически. Информацията за разполагаемите въоръжение, военна техника и боеприпаси е налична. Предоставил съм я на новия министър, каза адмирал Ефтимов.

Той отбеляза, че се обсъжда възможността за придобиване на подводници втора ръка. По думите му трябва да се направи точен анализ и преценка какво поколение са те и от каква поддръжка се нуждаят.

Според адмирал Емил Ефтимов най-ценното в българската армия е не въоръжението и техниката, а наличният състав.

Чуйте повече в репортажа на Мая Щърбанова:


По публикацията работи: Елисавета Илиева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Ден на бойкот на търговските вериги заради високите цени

Бойкот на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки е обявен за днес в страната. Зад инициативата застанаха четири организации - Федерацията на потребителите в България, сдружение "За достъпна и качествена храна", "Обединени пенсионерски съюзи" и "Системата ни убива". Призивът за бойкот на търговските вериги и магазини за..

публикувано на 13.02.25 в 08:05

Учени дискутират промените в климата на форум във Варна

Климатът във Варна, в страната и Черно море ще дискутират днес специалисти от различни институции в първия научен форум, организиран от новосъздадената платформа "Площад НАУКА". Събитието ще се проведе в Световния ден на радиото, тъй като тази година той е посветен именно на климатичните промени и тяхното отражение върху нас. Отбелязваме..

публикувано на 13.02.25 в 07:58

Адресите без ток на 13 февруари

В периода 10.02.2025 - 14.02.2025, от 9:00 до 17:00 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Провадия – вилна зона Шашкъните. В периода 10.02.2025 - 14.02.2025, от 9:00 до 17:00 , поради профилактика на съоръженията за доставка на електроенергия,..

публикувано на 13.02.25 в 06:18

Студено утро, през деня ще се затопля

Утрото в четвъртък ни посреща със студено време, но почти тихо и без вятър. Във Варна в 5.00 часа са измерени -3 градуса, показват данните на НИМХ. Влажността на въздуха е 86%, а атмосферното налягане е 1029 хПа. Отрицателни са сутрешните стойности в Източна България. Най-студено е в Добрич , където е -10 градуса. Единствено на носовете Калиакра..

публикувано на 13.02.25 в 06:17
трафик

Интензивен трафик по бул."Сливница" във Варна

Натоварено е към този час движението по основните артерии в града. На бул. "Сливница" има лека катастрофа между лек и тежкотоварен автомобил с материални щети, видя репортер на Радио Варна. Вследствие на инцидента се образуват колони от автомобили в посока от центъра към кварталите.

публикувано на 12.02.25 в 18:13

Община Добричка обмисля нов референдум за ветропарковете

Община Добричка обмисля инициирането на нов референдум във връзка с инвестиционните намерения за изграждането на ветроенергийни паркове на територията ѝ. През 2024 г. общинската администрация подготвяше провеждането на референдум, заедно с парламентарните избори на 27 октомври, който беше отменен ден преди датата за местното допитване. Като..

публикувано на 12.02.25 в 16:32

В два козметични салона във Варна откриха опаковки ботокс и хиалурон, проверките продължават

В два козметични салона във Варна откриха празна ампула от ботокс и ампули с хиалуронова киселина. Проверки са извършени в 15 обекта. Това каза д-р Петър Янев-директор на дирекция "Медицински дейности" в Регионалната здравна инспекция във Варна. Вече тече разследване, но студиата за красота не са затворени. Тези обекти са предназначени за предоставяне..

публикувано на 12.02.25 в 15:35