Славия победи в дебюта на Бакеро

Автор:

Славия се наложи с 3:1 срещу Монтана в първата си проверка по време на лагера в Банско. Това беше неофициалният дебют за новия треньор на отбора Хосе Мария Бакеро и неговия щаб.

Галин Иванов даде преднина за “белите” в 14-ата минута след точен диагонален шут. Последваха пропуски пред вратата на отбора от втора дивизия, а след почивката в игра влязоха нови 12 футболисти.

В 79-ата минута Монтана имаше късмет и достагна до изравняване чрез Петър Атанасов. Само три минути след това Роберто Райчев беше повален в наказателното поле и Емил Стоев превърна в гол отсъдената дузпа.

В последните секунди на двубоя Райчев, който се включи много силно, се разписа за крайното 3:1 в полза на Славия.

Дюбют с белия екип направиха новите попълнения Емил Мартинов, Йон Бакеро, Виктор Генев, Денислав Александров и Георги Търтов. Каращите проби Сибиру Кейта и Кристиян Христов също бяха в състава, воден от Бакеро.

В следващата си контрола славистите ще играят срещу Септември (София) на 1 юли.

Състав на Славия: Георги Петков, Денислав Александров, Виктор Генев, Венцислав Керчев, Сибиру, Кейта, Емил Мартинов, Иван Минчев, Ерол Дост, Тони Тасев, Галин Иванов, Йон Бакеро (като резерви влязоха Николай Кръстев, Ертан Томбак, Кристиян Стоянов, Чунг До, Кристиан Добрев, Владимир Николов, Людовик Соарес, Натан Гасама, Кристиян Христов, Валентин Петров, Емил Стоев, Тони Тасев, Борис Димитров, Георги Търтов)

Нестеров влезе в основната схема

Пьотр Нестеров се класира за основната схема на турнира на клей кортове от сериите "Чалънджър" във Верона (Италия) с награден фонд с 120 950 евро.Нестеров направи обрат и победи в българско дерби Янаки Милев с 6:7(2), 6:3, 6:4. Срещата продължи 3 часа и 12 минути. Директно основната схема във Верона ще започне Адриан Андреев. В първия кръг Андреев..

публикувано на 23.07.24 в 08:06

Загубихме от Турция

България не успя да се противопостави на Турция на Балканиадата за жени под 20 години в Албания. В залата в Тирана нашите отстъпиха с 0:3 (20:25, 12.:25, 16:25). Това беше третият мач за водения от Борислав Крачанов отбор. В първите два победихме Албания с 3:0 и загубихме от Сърбия със същия резултат. Четвъртият мач на България е утре срещу..

публикувано на 23.07.24 в 08:05

"Спартак"-Варна с успех на старта

Спартак (Варна) победи като гост Хебър с 2:0 в мач от първия кръг на efbet Лига. Това бе първи успех като гост за “соколите” в родния елит от над 15 години насам. Ахмед Ахмедов (45+2’) и Антонио Вутов (90+3’) отбелязаха головете за варненци. В началото на мача Николай Николаев бе изгонен директен червен картон (18’).

Джоунс премина в Балкан

Бившият играч на БК Черно море Тича Къртис Джоунс подписа с тима на Балкан /Бтг/. 191-сантиметровият американец има средни показатели от 21,1 точки, 4,3 борби и 4,6 асистенции на мач. Джоунс направи много добър сезон с екипа на варненци, като беше с основен принос за успехите в някой мачове.

публикувано на 23.07.24 в 08:04

На среща с българските олимпийци

В рубриката посветена на българските участници на Олимпийските игри в Париж, днес ви срещаме със състезателите по лека атлетика. Габриела ПЕТРОВА Троен скок жени Роден: 29 юни 1992 г. в Хасково Професия: спортист Образование: Бакалавър, Социална педагогика Клуб: Спортен клуб “Локомотив” Пловдив Треньор: Атанас Атанасов Начало на..

публикувано на 22.07.24 в 16:17

Стоян Копривленски, най-успешният български боец (ВИДЕО)

Стоян Копривленнски се превърна в най-успешния български боец. Той стана световен шампион по кикбокс на турнира K-1 World Max в Токио, след като още впървия рунд нокаутира руснака Виктор Акимов, който в цялата си акриера е имал само една загуба. Копривленски се занимава с този спорт от 15 години, като в момента живее и тренира в..

публикувано на 22.07.24 в 11:50

Мартин Начев се размина с бронзовия медал

Мартин Нанчев е четвърти в света на 500 м едноместно кану при юношите от Световното първенство в Пловдив. Съвсем малко не стигна на талантливия българин за бронзовия медал. Нанчев финишира за 1:57.003 мин във Финал А на дисциплината. Световен шампион стана Матеус Нунес от Бразилия (1:53.936). Двама индивидуални спортисти взеха среброто и бронза...

публикувано на 22.07.24 в 08:41