И настана сезонът на летните сделки и ремонти. Аз, разбира се, също се включих. Докато правех огледи, срещнах коректни и мотивирани брокери, готови веднага да съдействат, но те не ми предлагаха моето място.
Приятна и навременна разходка със симпатичен водач, който не спестява детайли, представя документи, разказва история. Само че... За какво е всичко това, ако не е моето място?
И изведнъж: хоп! Открих точно каквото търся и каквото ми приляга. Тогава започна голяма гоненица с брокера, притежаващ ексклузивен договор за продажба. Първи любезен телефонен разговор. Добре. Отбелязаха си да ми върнат обаждане. Втори разговор. Колежката я няма. Трети, пети, десети. Можех, разбира се, да се откажа в самото начало, вместо да упорствам. Десет дни по-късно вече определено се колебаех дали съм на правилното място. Печалбата почака пред вратата на съответната агенция. Почака, почака, накрая обидено се завъртя и си тръгна. Заедно с нея си тръгнах и аз. Както често се случва, веднага, щом се отказах, се появи нещо далеч по-добро... В края на тази история печалбата се премести пред друга врата. Там гостоприемно й отвориха и я приеха с благодарност.
Още не бях освободила напрежението от яростната гоненица с първия брокер, когато се наложи да търся оферта за дограма.
Два отчайващи опита в същия стил... Но след тях и на моята улица грейна ярко слънце. Точно в рамките на един час и два телефонни разговора получих оферта, оглед, а след седмица – и добре свършена работа. Стиснахме си ръцете, разделихме се щастливи и животът продължи - лек, свеж, мотивиращ и прекрасен.
Как ми се иска всеки да работи по този начин!
Хората казват, че ако нещо е наше, то непременно ще ни дочака и ще се случи; ако не е предназначено за нас, колкото и да се стараем, удряме на камък.
Смятам, че има и друго. Бизнесът не е шопска салата – да я спретнем набързо, когато сме в настроение и да я сервираме с приятно вечерно питие. После дълго време да не се сещаме за нея, защото точно в този момент предпочитаме вкусът да е различен.
Освен много други неща, бизнесът е постоянство, мотивация, коректност и уважение към отсрещната страна.
Мога само да предполагам как хората, с които се разминах, биха се справили с работата си. Ако всеки от тях бе направил по различен начин една-единствена стъпка – първата, сега щях да разказвам друга история.
Иначе сме се наслушали на голямо мрънкане в стил „Не се получава. Няма успех. Клиентите са виновни. Къде ми е печалбата? Спъват ми бизнеса“... И все в този план...
Имат ли основания? Няма как да научим, докато се самосаботират и то още от първа стъпка.
Такива ми ти размисли и страсти в сезона на летните сделки и ремонти.
Сега отивам да спретна шопската салата.
Приготвям я старателно, с желание и от сърце.
Както мисля, че е хубаво човек да прави всичко, с което се захваща.
В суворовското село Изгрев избраха да отбележат празника на виното със забавни винени конкурси. Производителите на изгревската божествена напитка се състезаваха в няколко категории - бяло вино, червено вино, розе и купажно вино. Жителите на селото присъстваха на водосвет в местния храм "Света Петка " и след това зарязаха лозите на Царя на..
Ритуално честване на деня, посветен на лозарите и винарите Трифон Зарезан, е първата проява от поредицата запланувани по повод 70 години от създаването на Университетска ботаническа градина – Балчик. Днес на територията на петте декара учебен участък – лозов масив с десертни сортове бяха осветени и зарязани лозите, както и дегустирани вина. На..
37-годишната Милена Миткова се нуждае от помощ. 350 хиляди евро са нужни за ефективно лечение в болница в Турция, където лекарите ѝ дават реални надежди за възстановяване, но сумата е непосилна за семейството ѝ. След месеци на търсене на диагноза, на 8 януари 2025 г. в България е потвърдено, че Милена е с рак на гърдата, който вече е метастазирал в..
До 15 февруари във Варна продължава зимната "Алея на книгата". Захари Карабашлиев ще посрещне своите читатели в рамките на изложението. Писателят ще раздава автографи от 15 до 17 часа в търговския център-домакин на Алеята, а от 18 часа ще бъде представена и книгата му "Рана", спечелила Националната награда за български роман на годината "13 века..
На 14 февруари Българската православна църква отбелязва Успението на Св. Кирил Славянобългарски. Свети Кирил заедно с брат си Методий създават славянската азбука и превеждат свещените книги на славянски език. Константин Кирил Философ е роден в Солун в знатно семейство. Завършва обучението си в Магнаурската школа в Цариград. Заедно с брат си Методий..
Денят на лозаря /Трифон Зарезан/ се отбелязва се съгласно Постановление 20 на Министерския съвет от 1962 г. като празник на лозарите в деня на Св. мъченик Трифон, който тогава се отбелязва от Българската православна църква на 14 февруари. С календарната реформа на Българската православна църква през 1968 г. денят на св. мъченик Трифон започва..
14 филма са включени в тазгодишното издание на фестивала "Master of Art", който започва от днес във Варна. Събитието продължава до 23 февруари, а първата лента, която ще гледат киноманите в морската столица, е " My Way". "Този избор е знак, че това е нашият начин да кажем, че искаме да направим живота по-красив - чрез фестивала и чрез споделянето на..