След убийството от 7 март в Добрич стана ясно, че има и втора жертва на намушкване от същия нападател. Емилиян Рачев е бил наранен с нож на 25 февруари от непознат за него мъж. Твърди, че неговият нападател е задържаният за постоянно в ареста за убийството преди дни в градския парк на Добрич.
Емилиян Рачев е нападнат и намушкан в ръката на 25 февруари в района на паметника на Добротица около 19.00 часа. Успява да види частично лицето на нападателя си, тъй като той е носил качулка. Придвижва се до близък магазин, където му оказват първа медицинска помощ, след което подават сигнал до полицията. По думите му полицията е заподозряла, че той е предизвикал това нападение с поведението си. Емилиян Рачев прави връзка с двата случая, след като става ясно за извършеното убийство отново с нож.
Според Емилиян Рачев убийството е можело да бъде предотвратено, ако са били предприети адекватни мерки спрямо неговия нападател.
Днес се очаква повече информация по случая от полицията и прокуратурата в Добрич.
Подробностите чуйте в звуковия файл:
По повод Националния празник на България Трети март, историкът Траян Димитров сподели своето мнение за значението на датата и нейното място в българската история. Той изрази убеждението си, че Трети март не е просто ден за почивка, а символ на свободата, която българският народ е извоювал чрез тежки битки. Димитров подчерта, че въпреки значението..
С тържествено издигане на националния флаг на Република България на площад "Св. св. Кирил и Методий" във Варна започнаха честванията на 147 години от Освобождението на България. На мемориалните паметници на воини-освободители в Морската градина с военен ритуал бяха положени венци и цветя. Актьорът Станислав Кондов, водещ на..
Колоезденето е четвъртият спорт, включен в 62-рата Щафетна обиколка на Радио Варна. Началото на състезанието беше дадено на входа на Морската градина от директора на Радио Варна Наталия Чешмеджиева. И тази година плуването, колоезденето и катеренето са включени в Щафетата. Спортното катерене се проведе за трета поредна година, а началото на..
Днес за 62-ри път се провежда традиционната Щафетна обиколка на Радио Варна, посветена на Националния празник - 3 март. Това е най-голямата аматьорска проява в региона. Интересен факт е, че само веднъж от 1962 г. насам обиколката не се е състояла заради заледено трасе и изключително ниски температури в региона, въпреки че десетина атлети са дошли за..
Музеят на мозайките в Девня ще работи със свободен вход на Трети март. Посетителите ще могат да видят най-новата витрина с ценни находки от края на II век и началото на III век, открити в зидана гробница в квартал „Химик“ през 1993 г. Те са реставрирани и експонирани в специално пространство чрез проект на музея и Община Девня, финансиран от..
Започна плувната щафета, част от спортния празник на Радио Варна, посветен на 3 март. "Радвам се, че сме отново заедно", подчерта директорът на Радио Варна Наталия Чешмеджиева, която заедно с основния двигател на събитието - спортният журналист Румен Генов, откри състезанието. Традиционно в състезанието си дават среща плувци от..
За пореден път на националния празник 3 март мотоклубовете във Варна ще се обединят в мотошествието „В името на България“. Поредна година за напомняне, че България и нейният народ са още живи, коментира Красимир Симеонов от варненския мотоклуб „Стормбрингърс Брадърхууд“. Сборният пункт по традиция е площадът пред Катедралата. "За 15 година. Доста време..