Благотворителна кампания в Добрич осигурява храна за бедни семейства и самотни възрастни хора в навечерието на великденските празници. Инициативата се организира вече осма година и е плод на общите усилия на Фондация „Милостиво сърце“, Клуба за народни танци „Жътври“, както и на десетки доброволци. Хранителните пакети винаги се подготвят и раздават до домовете на нуждаещите се за двата най-големи християнски празници – Коледа и Великден.
Фондацията от години се занимава с подкрепа на хора в нужда. Тя стопанисва малка къща в Добрич, където дава подслон и внимание за бездомни мъже, подпомагала е десетки хора за тяхното лечение, участва и в редица благотворителни кампании. Клубът за народни танци „Жътвари“ също участва активно в акции на милосърдие и съпричастност, а наред с тях с всяка година се увеличават доброволците и дарителите, които помагат в дейността на двата основни двигателя в настоящата кампания. Традиционно тя се нарича „Споделен хляб“, но в нея за крайно нуждаещите се не се осигурява само храна, а и обич, внимание и загриженост.
Кампанията се организира за осма поредна година и е дело на много хора, посочи Мая Бърдарова, ръководител на Клуба за народни танци „Жътвари“.
В началото кампанията „Споделен хляб“ разчита на едва десетина доброволци за разнасянето на хранителните продукти, днес те вече са над 25, допълва Александър Иванов от Фондация „Милостиво сърце“.
Сред дарителите тази година е и Радостина Жекова. Удовлетворението да знаеш, че си помогнал на крайно нуждаещ се човек, е огромно, категорична е тя.
Какво да очакват хората, които ще бъдат посетени преди великденските празници, споделя Мая Бърдарова.
Повече за кампанията и колко семейства ще бъдат подпомогнати сега чуйте в репортажа на кореспондента ни в Добрич Мая Щърбанова:С големите християнски празници и църквите стават по-посещавани. Да запалим свещ, да се помолим, изповядаме, за прошка. Тези ритуали са свързани с паленето на свещ. През 15 век Свети Симеон Солунски казва, че „чиститият восък означава чистотата и незлобивостта на хората, които го принасят в църква. Той се принася в знак на нашето разкаяние за..
За осма поредна година кампанията „Споделен хляб“ помага на стотици нуждаещи се в област Добрич да посрещнат коледните и новогодишни празници с храна на трапезата. Благотворителната инициатива се организира от Фондация „Милостиво сърце“ и Клуба за народни танци „Жътвари“ и е подпомогната от десетки дарители. В събирането на средствата участие вземат..
Николай Александров бе отличен с наградата на Община Варна за най-хубава коледна украса. Неговата градинка зад блока се превърна в празнично вълшебство, привличайки погледите на малки и големи. Николай споделя, че поддържа градинката си целогодишно, като я украсява с особено старание всяка Коледа. „Това ми е хоби. Обичам да я поддържам и..
Къде и кога пристигат подаръците от Дядо Коледа? Едва ли има по-важен въпрос тези дни. Истината е, че истинският, а не кой да е Дядо Коледа има способностите да дарява по всяко време на годината. Как е възможо това разбираме в предаването за приключения и пътешествия "Хоризонти" с автор и водещ Иван Симеонов. Тайната могат да научат малки и големи,..
Работилница за стъклени елхови играчки радва малки и големи у нас и тази година. Тя се ръководи от човек, който прилича досущ на Дядо Коледа. Казва се Мирослав Димитров и е с ведра усмивка, дълга брада и несъмнено носи коледния дух. И то не само на Рождество. Домът на Мирослав целогодишно е украсен с коледните играчки, които по една или друга причина..
В очакване на Коледа. Тази нагласа прави всичко по-сияйно, тържествено и желано. Дори с най-досадните делнични задачи се справяме мотивирани и с повече лекота. Дали причината е в светлинките, които празнично танцуват по прозорците наоколо, в блестящата украса на коледните елхи, в списъците с подаръци, в магията на песните, към които отново се..
107 са децата, отглеждани в приемни семейства във Варна, сочат данните на Агенцията за социално подпомагане за месец ноември тази година. Това нарежда Варна на първо място според статистиката за броя на приемните семейства в България. В Хасково децата, отглеждани в приемни семейства, са 93, най-малко са те в общините Ямбол и Силистра, съответно 12 и..