Българското участие в Париж днес

Автор:

Днес е предпоследният ден на Игрите в Париж. Ще имаме отново сериозно българско присъствие.
Общо пет ще са нашите участници.
Каякарката Йоана Георгиева ще стартира в третия полуфинал на 500 метра. Начало 13:40 ч.
В 12:00 часа Биляна Дудова продължава участието си в категория до 62 килограма на турнира по борба с репешаж. Нейна съперничка ще бъде Орхон Пуревдори от Монголия, а при победа ще играе за бронза срещу Айсулуу Тинибекова от Киргизстан.
Юлияна Янева също ще ни представя в борбата днес. В категория до 72 килограма тя среща Милайми Марин Потриле (Куба), като схватката е след 12:40 часа.
Ансамбълът ни по художествена гимнастика ще участва във финала, който стартира в 16:00 часа.
В 20:10 часа е финалът във високия скок при мъжете, в който участие ще вземе и Тихомир Иванов.

Дудова отпадна, а Янева чака репешаж

Биляна Дудова не успя да преодолее репешажите и отпадна на олимпийските игри в Париж. Българката бе спряна от световната и азиатска шампионка Орхон Пуревдоржи (Монголия) с 1:3 в категория до 62 кг. По време на срещата Биляна получи удар от съперничката и до края на срещата имаше проблеми с кървенето на носа, което допълнително затрудни нейната борба...

публикувано на 10.08.24 в 14:15

Йоана Георгиева отпадна в Париж

Българската каякарка Йоана Георгиева приключи своето участие на Олимпийски игри в Париж, след като завърши на седмото място в третия полуфинал на едноместния каяк.

публикувано на 10.08.24 в 14:13

Втора победа за България на Европейското първенство

Волейболистките на България постигнаха втора победа на Европейското първенство за жени под 20 години. В четвъртата ни среща от Група I, която се провежда в зала „Христо Ботев" в София, извоювахме успеха срещу много борбен и сърцат тим на Словения в тайбрек – 3:2 (24-26, 25-15, 26-24, 23-25, 15-9). Така активът на българския тим дотук е две победи и две..

публикувано на 10.08.24 в 10:16

Михалев остана 22-ри в Париж

Българинът Тодор Михалев се класира 22-о място в модерния петобой на Игрите в Париж. 27-годишният състезател дебютира на най-големи спортен форум, завърши 12-и в първия полуфинал с 1491 точки, като само първите девет продължиха битката за титлата.

публикувано на 10.08.24 в 10:15

Юлияна Янева стартира днес в Париж

Юлияна Янева започва с кубинката Милаймис Потрил Марин при 76-килограмовите на олимпийските игри в Париж.  Съперничката ѝ е шампионка от панамериканските игри през миналия сезон, №1 в света до 23 г. и при девойките през 2019-а.  При успех европейската шампионка от по-долната категория очаква победителката от двубоя между румънката Каталина Аксенте,..

публикувано на 10.08.24 в 10:13

Рамазанов носи олимпийско злато за България

Магомед Рамазанов  спечели титлата в категория до 86 кг на свободния стил на Олимпийските игри Париж 2024.  Той се изправи срещу трикратния световен шампион и олимпийски шампион Хасан Язданичарати от Иран и го победи. Иранецът имаше здравословни  проблеми, като пет пъти по време на схватката получава медицинска помощ.  Голям ден за Рамазанов и..

публикувано на 09.08.24 в 21:58

Боряна Калейн втора на Олимпиадата!

Боряна Калейн е олимпийска вицешампионка от Игрите в Париж 2024. С четири отлични съчетания на обръч, топка, бухалки и лента Боряна Калейн заслужи среброто. Втори медал за България от индивидуалната надпревара по художествена гимнастика от такъв форум. Предишното отличие е от 1988 година, когато Адриана Дунавска завоюва среброто в Сеул. Олимпийска..

публикувано на 09.08.24 в 18:48