Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тържествена архиерейска литургия в Катедралния храм и издигане флага на Варна (СНИМКИ)

Варненският и Великопреславски митрополит Йоан поздрави в словото си имениците и всички варненци с празника на града в препълнения Катедрален храм "Успение Богородично" в морската столица.




"Този празник е цялата радостна тайна на тази смърт, която се разкрива пред нас и се превръща в наша собствена радост. Нейната смърт, както и целият ѝ живот, е една среща, любов и приближаване към непомръкващата и незалязваща светлина на съвършена любов", подчерта митрополит Йоан. 




На тържествената архиерейска литургия присъстваха кметът на града Благомир Коцев, областният управител проф. Андрияна Андреева, вицеадмирал Митко Петев - съветник на президента,  районни кметове, много граждани.




Сред присъстващите бяха и две именички, които споделиха, че обичат името си. "Името Мария е най-хубавото. И като хора сме най-добрите! Света Богородица много ме е закриляла. Нейното Успение носи радост и любов", подчертаха за Радио Варна те. 

Подробностите чуйте в репортажа на Даниела Стойнова:


снимки: Даниела Стойнова





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Гуми горяха в местността Бункера край "Аспарухово"

Пожар от запалени гуми в частен имот в местността Бункера край кв. "Аспарухово" предизвика задимяване. Гъст черен дим се издигна в района. Няма пострадали хора, не е засегната боровата гора, съобщиха от полицията. 

публикувано на 10.02.25 в 19:24
Илияна Йотова

Вицепрезидентът настоява за спешни мерки заради високите цени на храните

Вицепрезидентът Илияна Йотова коментира законодателните предложения да се въведе таван на надценките на някои хранителни стоки и прекият контрол на цените на стоките от първа необходимост: "Аз не познавам проекта за закон, нека да видим каква ще бъде дискусията в Народното събрание, но очевидно трябва да се направи нещо час по-скоро, защото цените са..

публикувано на 10.02.25 в 19:13

Пробация за бивша катаджийка, взела подкуп от 10 лв.

След повече от осем години продължило дело Окръжният съд в Добрич призна за виновна служителка на Пътна полиция за вземане на подкуп от 10 лв. Наложено е наказание пробация за 6 месеца, както и забрана да заема длъжност на държавен служител за срок от две години. Подсъдимата е призната за виновна за това, че на 25 октомври 2016 година в качеството..

публикувано на 10.02.25 в 18:34
Морска гара- Варна

Корабна боя против обрастване е замърсила морето около Морска гара

Корабна боя против обрастване е замърсила морето около Морска гара.   От Басейновата дирекция за Черноморския регион във Варна съобщиха, че резултатите от изследванията на водите показват концентрация на леко завишени стойности на калай и негови съединения (трибутилкалаени съединения), които се добавят в боята против полепване на морски организми...

публикувано на 10.02.25 в 18:20
Отеделението по детска хирургия на МБАЛ”Св.Анна” във Варна

Детската хирургия в „Св.Анна“ във Варна работи нормално от днес

От днес отделението по детска хирургия в многопрофилната болница „Св.Анна“ във Варна работи нормално, съобщава БТА. То бе затворено временно на 17 януари, тъй като екипът бе пуснат в отпуск. Тогава от Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в крайморския град публикуваха на интернет страницата си информация, че отделението ще бъде затворено до 9 февруари..

публикувано на 10.02.25 в 17:36

Депутат от Варна ще сезира институциите за строежа на небостъргач до Окръжна болница

Депутатът от ГЕРБ-СДС-Варна Бранимир Балачев ще поиска писмена информация от Областната управа, РДНСК  и други институции относно планирания строеж на висока сграда в централната част на града. Балачев припомни, че през миналата седмица Експертният съвет по устройство на територията е дал съгласие за процедиране на Подробен устройствен план за..

публикувано на 10.02.25 в 16:34

Експерт: Енергийните напитки и вейповете вредят на плодовитостта

Употребата на вейпове може да се отрази пагубно върху репродуктивното здраве, особено при мъжете. Това каза за Радио Варна Мариела Куртева от фондация "Майки за донорството". Тя подчерта, че негативно въздействие върху половата система оказват и енергийните напитки, които също са много популярни сред подрастващите. Тенденцията за ръст на..

публикувано на 10.02.25 в 15:25