Балканска титла за България

Автор:

Националният отбор на България за мъже под 20 години е шампион на Балканите. Воденият от Мирослав Живков тим не допусна нито една загуба в турнира. А при победата над Сърбия с 3: 1 (25:17, 22:25, 25:23, 25:21) загубиха и единствения гейм. Балканиадата е подготовка за Европейското първенство в Сърбия и Гърция, а нашите показаха, че са готови за големия турнир.

Мишо Копанов: Сложиха ме в лодка и ме бутнаха в морето... така започнах (ВИДЕО)

Мишо Копанов е институция в българското ветроходство. Опитал е всичко, участвал е във всякакви регати и околосветски плавания. Повече от 50 години се занимава с този спорт и продължава активното си участие в регати. Като шкипер на яхта „Шоколад“ те спечелиха престижната купа със синя лента на регата „Кор Кароли“ вчера. Този приз се дава за..

публикувано на 19.08.24 в 11:50

Двама нови волейболисти в "Черно море"

Латвиец и литовец са новите състезатели на волейболен клуб "Черно море". Валдис Листанскис /снимката горе/ е от Латвия, на 27 години, 202 см, роден 1997 г. Идва от отбора на Палаволо от Болоня( Италия). Тимът играе в трета лига. Неговият пост е диагонал. Другият нов състезател е Янис Меденис /206 см, роден 2000 г/. Идва от тима на Йекавпилс,..

публикувано на 19.08.24 в 08:23

Турция спечели златото

Емоции, здрава битка, обрати и пет гейма предложи финалният сблъсък от Европейското първенство за жени под 20 години в София. Страната ни бе съдомакин на шампионата заедно с Ирландия в продължение на 12 дни (5-17 август). Медалите бяха разпределени в столичната зала „Христо Ботев" пред погледа на президента на Българска федерация по волейбол..

публикувано на 19.08.24 в 08:20

Стратиева се отказа по здравословни причини

Екатерина Стратиева се оттегли от рали „Барум“ заради медицински проблем. Тя е с бъбречна кризаи напуска проявата.Катя заемаше 15-то място в клас RC4. В общото подреждане българката е на 61-во място.

публикувано на 19.08.24 в 08:19

Класиране във ветроходната регата "Кор Кароли"

Завърши 24-та ветроходна регата „Кор Кароли“. В клас ORC A първото място е за екипажа на „Киара“ с шкипер Георги Боев от „Одесос“ -Варна. Яхта „Шимазен“ с шкипер Ясени Качински спечелиха надпреварата в клас ORC B и IRC 2. Първи в клас ORC C са „Проксима“ от „Порт“-Варна със Свилен Дойков. Яхта „Шоколод“ с Мишо Копанов от „Порт“-Бургас станаха победител в..

публикувано на 18.08.24 в 20:07

Днес завършва регата "Кор Кароли"

Днес е последният състезателен ден на ветроходната регата "Кор Кароли". Надпреварата приключва с етап от Варна до Аладжа банк и обратно. Тази вечер от 18.30 ч ще се състои официалната церемония по награждаването.

публикувано на 18.08.24 в 10:02

Силен турнир по конен спорт в Албена (ВИДЕО)

В  курортен комплекс "Албена" днес е вторият състезателен ден от силния турнир по конен спорт. Това е състезание от календара на федерацията. Участват 60 състезатели от цялата страна, като тук са най-добрите спортни кове в страната ни. Надпреварата се провежда на голямата поляна пред хотел "Добруджа".

публикувано на 18.08.24 в 09:57