Лия Каратанчева стана вицешампионка на двойки на турнир в Португалия

Автор:

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лия Каратанчева загуби на финала на двойки на турнира на твърда настилка във Фаро (Португалия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Каратанчева и Диана Марчинкевица (Латвия), трети поставени в основната схема, отстъпиха пред номер 2 Вероника Фалковска (Полша) и Стефани Джудит Вишер (Нидерландия) с 4:6, 6:2, 5:10 за 1:38 час.

В шампионския тайбрек Фалковска и Вишер поведоха с 8:4 и нямаха проблеми да затворят мача.

21-годишната българка има три трофея в кариерата си при дуетите от турнирите на Международната федерация по тенис. От август насам обаче тя има шест загубени финала на сингъл и на двойки.

"Перун 1" с втора загуба на старта (ВИДЕО)

Втора загуба за волейболистките на "Перун 1"-Варна. Този път те отстъпиха срещу отбора на "Славия" с 0-3 гейма. Варненки не играха силно в защита, а като цяло отборът от столицата е доста по-силен. Това е второ поражение за момичетата на треньора Димо Стоянов, след като вчера те отстъпиха със същия резултат на ЦСКА.

публикувано на 20.10.24 в 13:28

"Ботев"- Пловдив с осма победа

Осма шампионатна победа за Ботев Пловдив през сезона.  „Канарчетата” спечелиха с 1:0 срещу Славия. Николай Минков (60) беше точен за домакините след груба вратарска грешка на Николай Кръстев.

публикувано на 20.10.24 в 09:52

Втора футболна лига, резултати от 13-я кръг

19 октомври 2024 г., събота, 16:00 ч / XIII кръг Беласица (Петрич) - Спартак (Плевен) 2:0 (0:0) Локомотив (Горна Оряховица) - Ловеч (Ловеч) 0:0 ФК ЦСКА 1948 II (София) - Дунав от Русе (Русе) 1:2 (0:0) Етър ВТ (Велико Търново) - Спортист 2009 (Своге) 1:1 (0:1) 20 октомври 2024 г.,..

публикувано на 20.10.24 в 09:51

Отборът на "Шумен" с първа загуба

Първа загуба в елитната хандбална група при мъжете записа „Шумен 61”. В мач от четвъртия кръг вицешампионите отстъпиха пред златните медалисти „Локомотив” (ГО) с 24:28 (8:13). На 27 октомври вицешампионите срещат отбора на „Раховец”. Двубоят е в Бяла от 16.00 ч.

публикувано на 20.10.24 в 09:50

Стартира волейболното първенство при мъжете, резултати

Супер Волей мъже | Редовен сезон 1 Кръг Левски София - ЦСКА 3:0 25:19 25:19 25:14 Дунав -Локомотив Пловдив 1:3 25:17 15:25 22:25 21:25 Хебър - Дея спорт Бургас 0:3 18:25 22:25 16:25 Добруджа -Берое 1:3 27:25 16:25 19:25 22:25 Пирин Монтана 2:1 25:23 25:21 19:25 23-10-2024 18:00 Нефтохимик 2010-Черно море

публикувано на 20.10.24 в 09:49

"Левски" спечели дербито

„Левски“ победи „ЦСКА-София“ с 1:0 в най-чакания мач в първенството. „Сините“ надиграха „червените“ в почти целия двубой, но заветното попадение падна 4 минути преди края на редовното време и негов автор бе Кристиан Макун. Именно той бе една от изненадите в състава на Станислав Генчев.

публикувано на 19.10.24 в 19:35

"Варна ДКС" отстъпи на "Славия" с 0-3 (ВИДЕО)

Волейболният женски отбор на "Варна ДКС" стартира със загуба в първенството. Новият треньор Норман Недков и неговите момичета отстъпиха срещу състава на Славия с 0-3 гейма.  Утре варненки играят с ЦСКА от 16: 30 ч. Варненският отбор е много млад.

публикувано на 19.10.24 в 19:34