Националният отбор по футбол на България не успя да победи Беларус в мач от турнира Лига на нациите. Краен резултат 1:1 в последната среща на националите ни за тази година. Футболистът на „Черно море“ Васил Панайотов изведе отбора ни напред в 12-ата минута. Юрий Ковальов изравни в 70-ата минута. Гол на Алекс Колев беше отменен поради засада в осмата минута от двубоя.
Двата тима запазиха съответно второто и третото си място в групата, след като Северна Ирландия направи 2:2 с Люксембург.
Така България, като втори в групата отбор ще играе бараж срещу един от завършилите на трето място отбори от Лига В.
България: 1. Димитър Митов - 2. Виктор Попов, 5. Алекс Петков, 15. Симеон Петров, 13. Фабиан Нюрнбергер - 8. Андриан Краев - 17. Георги Миланов (К), 18. Васил Панайотов, 10. Радослав Кирилов, 16. Марин Петков - 9. Александър Колев
Варненски състезател постигна голям успех на Европейското първенство по бразилско джу джицу в Португалия. Лазар Шопов се завърна с бронзов медал, син колан, 74 кг. Това е сериозен успех за този спорт в страната ни. Негов личен треньор е Радослав Букоров. Лазар изигра три мача, като загуби на полуфинала от световния шампион от Бразилия. -..
Две осми места са най-предните класирания на българите в първия състезателен ден от Европейския олимпийски младежки фестивал в Бакуриани, Грузия. Рая Аджамова и Георги Джоргов се наредиха сред най-добрите 10 в индивидуалните дисциплини на биатлона, състезателите ни бяха окуражени от генералния секретар на БОК Белчо Горанов. На 12.5 кмn Джоргов..
На завършилите Европейски младежки серии в гр.Осиек (Хърватия) Полина Енчева от СКТМ ”Комфорт”-Варна заедно с Калина Стефанова представиха националния отбор на България и спечелиха бронзови медали при двойките мини кадетки до 13 г. Полина завърши с положителен баланс, като в индивидуалното се класира в ТОП 16.Европейските младежки серии по традиция..
Селекционерът на мъжкия национален отбор на България Росен Барчовски определи разширения състав за лагера преди предстоящите решаващи мачове срещу Швеция и Германия от квалификациите за Евробаскет 2025.Тимът ще започне подготовка в началото на следващата седмица в Ботевград, като повикани са следните баскетболисти: Александър Везенков..
ПФК Берое подписа договор с уругвайския офанзивен футболист Джанлука Коя. Джанлука Коя е роден на 10 януари 2001. Едни от първите си стъпки във футбола прави в школата на Ливърпул Монтевидео, след което преминава в младежкия тим на Насионал. Носил е още екипите на Албион и Канадиан, а за последно е бил част от Дойчер.
Фантастичен мач направиха баскетболистите на „Черно море Тича „ снощи. Трябваха да победят отбора на „Берое“ с повече от 13 точки и се справиха. Варненци се наложиха със 102-88, което им гарантира трето място в класирането и много добра позиция преди жребия за турнра Купа България. Само за няколко седмици тимът на „моряците“ от осми, вече е..
Старши треньорът на баскетболен тим "Берое" Дани Клечков не остана доволен от резултата при гостуването във Варан, но играта на тима му се хареса. Клечков беше треньор във Варна и много добре познава местния тим и школата. След загубата от "Черно море Тича" той направи кратък коментар.