Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Варна става домакин на национална конференция за културен и фестивален туризъм

Снимка: Министерство на туризма

Министерството на туризма подкрепя Международния театрален фестивал "Варненско лято" и в тази връзка организира първата си национална конференция за културен и фестивален туризъм, която ще се проведе във Варна. Министърът на туризма Мирослав Боршош обсъди инициативата с актрисата Цветана Манева – артистичен директор на международния театрален фестивал, съобщиха от ресорното министерство.

Конференцията ще събере експерти и представители на туристическия, културния и фестивалния сектор, местната власт и бизнеса. Популяризиране на културата чрез фестивали, разработване на атрактивни туристически продукти и изграждане на стратегически партньорства са част от темите, които ще бъдат обсъдени на конференцията.

Международният театрален фестивал "Варненско лято" е най-мащабното международно театрално събитие в България. Провежда се всяка година в началото на летния сезон във Варна в рамката на фестивалите на изкуствата "Варненско лято". Неговата основна цел е да представи основните тенденции в българската и международна сценична практика и да създаде пространство за междукултурен диалог, обмен и пазар.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Нина Чамова

Туроператори и хотелиери обсъждат летния туристически сезон на форум във Варна

Липсата на работна ръка в туризма през лятото, остава болезнена тема за хотелиери и туроператори и тази година. Браншът продължава да страда от недостиг на добре подготвени български кадри, както и на желаещи да работят , затова и тази година ще се търсят работници от чужбина. Ще се заложи отново на работници от бившите съветски републики..

публикувано на 27.03.25 в 08:10

Затварят напълно Дунав мост при Русе

Дунав мост при Русе ще бъде напълно затворен днес. Преминаването на леките автомобили по моста ще бъде ограничено от 9:00 до 21:00 ч., а за тежкотоварните автомобили забраната ще е за 24 часа. Предприети са всички мерки за осигуряване на безпроблемно движение в района на съоръжението, съобщиха от Областната администрация в Русе. При..

публикувано на 27.03.25 в 07:17

Общинският съвет във Варна заседава днес

Общинският съвет се събира на редовно заседание в 10 часа в зала „Пленарна“ на Община Варна. В предварителния дневен ред са включени 15 основни точки с 42 подточки по различни теми. Основен акцент на сесията ще бъде участието на Община Варна в Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г., която осигурява безвъзмездно финансиране за проекти в сферите..

обновено на 27.03.25 в 06:38

Мъгливо сутринта, облачно през деня

Мъгла има рано сутринта във Варна, Добрич и на нос Калиакра, както и южно от нос Емине. От 100 до 800 метра е намалена видимостта. Температурите на въздуха измерени в 5.00 часа в региона са от 8 до 10 градуса. Във Варна е 9 градуса, атмосферното налягане е 1014 хПа – по-високо от нормалното за месеца, до края на деня слабо ще се понижава ,..

публикувано на 27.03.25 в 05:56

Адресите без ток

На 27.03.2025, от 8:30 до 17:00 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Варна - кв. Виница, ул.Гларус от № 1 –до№ 17, ул. Цар Борис III - участъка към обръщача, част от м-ст Манастирски рид – казана за ракия и конната база, електрозахранени от..

публикувано на 27.03.25 в 05:00

ОбС-Балчик утре разглежда декларация за ветропарковете върху земеделска земя

Предложение за  приемане на декларация от Общински съвет - Балчик за въздържане от одобряване на устройствени планове във връзка с инвестиционни предложения за изграждане на съоръжения за възобновяема енергия - ветрогенератори и фотоволтаици, върху земеделски земи в землището на община Балчик. Вносител е общинският съветник от ВМРО Атанас Атанасов...

публикувано на 26.03.25 в 19:25
Марио Мишев

Марио Мишев: Рекламата на хазарта ни залива отвсякъде, законът редовно се заобикаля

Законът за хазарта или не се спазва, или се заобикаля, а днес сме свидетели на агресивна реклама на хазартни игри накъдето и да обърнем глава. Необходима е намесата на държавата, която да контролира процеса. Това каза Марио Мишев, създател на платформата Българска история.   Марио Мишев и Иван Кънче, които решават да разбунят духовете и да посочат..

публикувано на 26.03.25 в 19:20