Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор е номиниран за Спортист на Балканите в анкетата на БТА

Най-добрият български тенисист Григор Димитров попадна в топ 10 в 42-ата анкета на Българката телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2014 г. В традиционното допитване участваха националните агенции на страните от региона - БТА (България), АНА-МПА (Гърция), АДЖЕРПРЕС (Румъния), Анадолска Агенция (Турция), ТАНЮГ (Сърбия), МИНА (Черна гора), МИА (Македония), ХИНА (Хърватия), ФЕНА (Босна и Херцеговина) и АТА (Албания).

Димитров спечели три титли в турнирите на АТP през изминалия сезон, достигна до полуфинал на "Уимбълдън" и се изкачи до рекордното в историята на българския мъжки тенис осмо място в световната ранглиста. Той е единственият представител на България в десетката.

 В топ 10 в анкетата на БТА "Спортист на Балканите" за 2014 година влязоха още Арда Туран (Турция), Катарина Булатович (Черна гора), Константинос Филипидис (Гърция), Лука Модрич (Хърватия), Марин Чилич (Хърватия), Милош Теодосич (Сърбия), Новак Джокович (Сърбия), Сандра Перкович (Хърватия) и Симона Халеп (Румъния).

Общо 39 спортисти бяха номинирани от балканските агенции в тазгодишното допитване. Още трима български състезатели получиха точки в анкетата, но останаха извън първите десет. 

Това са тежкоатлетът Иван Марков, боксьорката Станимира Петрова и състезателката по кану-каяк Станилия Стаменова. Победителят и крайното класиране в топ 10 ще бъдат обявени на официална церемония в Национален пресклуб БТА през януари.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Тито е заобиколен ог любимите си футболисти

Локо с огромен жест по време на тренировка

Малкият Тито е един от най-специалните фенове на “черно-белите”. Всеки ден той прекарва част от своето време в спортен комплекс “Локомотив” - близо до отбора и до стадиона. Това разказват от пресслужбата на клуба. "Съдбата на Тито не е лека. Шансовете, които са му давали докторите, не са били оптимистични. Но години по-късно той е отново тук, сред..

публикувано на 13.02.25 в 13:24

Марица със страхотно решение за мача от Купата на ЦЕВ

Марица (Пловдив) пуска вход свободен за ученици, студенти и пенсионери в домакинския си мач от Купата на ЦЕВ срещу италианския Игор Горгондзола (Новара). Сблъсъкът ще се играе на 18 февруари (вторник) от 19:00 часа в зала "Колодрума". Двубоят е реванш от четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ, след като маричанки загубиха първия мач с 0:3 гейма в..

публикувано на 12.02.25 в 18:04

Ботев стартира подготовката за мача със Спартак

Отборът на Ботев (Пловдив) стартира подготовката си за предстоящата визита на Спартак (Варна). „Канарчетата“ тренираха в пълен състав след шампионатния хикс с Хебър (Пазарджик). В заниманието се включи и нападателят Георги Николов, който продължава своето възстановяване от тежката контузия, получена през миналата зима. Всички в „жълто-черния“ лагер..

публикувано на 12.02.25 в 18:00

Съдийски назначения за мачовете от 21 кръг в Първа лига

Съдийската комисия към Българския футболен съюз обяви нарядите за 21-вия кръг на efbet Лига. Двубоят между ЦСКА и Арда е поверен на Красен Георгиев, а Хебър - Левски ще бъде ръководен от Димитър Димитров. Шампионът Лудогорец приема Берое с главен съдия Иво Андреев, а последният двубой от кръга между Славия и ЦСКА 1948 е за Станимир Тренчев.  Ето..

публикувано на 12.02.25 в 09:59

Локомотив Авиа (Пловдив) постигна 5-а поредна победа

Волейболистите на Локомотив Авиа (Пловдив) постигнаха 5-а поредна и общо 10-а победа в efbet Супер Волей. Воденият от Найден Найденов тим не остави шансове и надигра категорично като домакин Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:21, 25:23, 25:16) в една от най-интересните срещи от междинния 16-и кръг на шампионата, играна тази вечер в залата на ПУ "Паисий..

публикувано на 11.02.25 в 21:21