Новият французин в Локомотив Пловдив преостигна вчера на Лаута малко преди началото на тренировката от 19:00 часа. Левият бек се казва Ясим Амриори . Той е само на 20 години и е юноша на Нанси, а след това е играл за Б отбора на Реймс. Има записана една среща за U17 на Франция. Ясим е с мароканско потекло.
В професионалната си кариера си има записани 15 мача, в които започнал като титуляр 9 пъти. Мачовете му обаче само за дублиращите тимове на Нанси и Реймс. Има отбелязани 2 гола, което за краен бранител не е никак лошо постижение. Ясим е в Локомотив Пловдив на проби.
В тренировка той наблегна на беговите упражнения, защото цял ден е пътувал за България.
ЦСКА изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона в Първа лига. "Армейците" надиграха по категоричен начин Ботев (Пловдив) и си тръгнаха от "Колежа" с убедителна победа с 3:0. Двубоят беше от 22-рия кръга на първенството, а точни за ЦСКА бяха Тибо Вион (8'), Марселино Кареасо (47') и Джонатан Линдсет (60'). Успехът можеше да бъде и..
Нови три мача от 22-ия кръг в Първа лига ще се изиграят днес. В 12:30 часа започва двубоят Арда – Славия. От 15:00 Ботев (Пловдив) приема ЦСКА, а от 17:30 Черно море излиза срещу Лудогорец на „Тича“. Срещата на стадион "Христо Ботев" може да проследите пряко в ефира на Радио Пловдив. Ботев (Пловдив) се намира на трето място в класирането с актив от 41..
Елизара Янева се класира за полуфиналите на сингъл на турнира за жени на твърда настилка в Манакор (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара. 17-годишната пловдивчанка победи с 6:4, 6:1 Ирина Фетекъу (Румъния). Срещата продължи 72 минути. Българката спечели пет поредни гейма от 1:1 до 6:1 в първия сет, а във втория взе два поредни гейма след 4:4...
ПФК Локомотив Пловдив потвърдиха днес за трансфера на халфа Диого Абреу. От „Лаута“ се похвалиха, че той е подписал договор за година и половина и става седмото ново попълнение за тази зима. Диого Филипе Пашеко Абреу Диого Абреу е роден на 04.01.2003 г. в Португалия. Юноша е на Порто. Впоследствие преминава в Спортинг (Лисабон), където играе основно за..
Разрушаването на централната трибуна на стадион "Локомотив" продължава с пълна сила. Всички дейности в момента се извършват от ДЗЗД "Домът на Локомотив" - компанията, която изпълнява обществената поръчка. Тя е "Строително-монтажни работи за реализацията на работния инвестиционен проект по части "Благоустрояване и инфраструктура" и Централна трибуна“,..