Дефицитът на доверие в институциите става все по-голям, затова сме свидетели на уличното право. Вече никой не слуша истината, не слуша аргументи ,няма нормален човешки разговор, има само емоции и това се случва и в Стрелча, и във Враца и във ВСС. Това коментира политологът Калоян Методиев.
Той подчерта, че е чул в сутрешните блокове на телевизиите двама от най-известните български юристи да казват „не знаем какво става...“. Самият правосъден министър и той казва „Нямам право на глас, не зная какво се случва във ВСС“.
Представете си, какво става, когато човекът начело на Правосъдното министерство заявява, че не знае, какво става във ВСС, а какво остава за останалите българи, за които единствената дума, която схващат от ситуацията, се състои в думата „скандал“. Оттам нататък се влиза единствено в някаква специфика, която единствено изпраща послания за нестабилност, изхабеност, нещо, което е проблем за обществото. Това не го казвам само за ВСС, а за случаите с ваксините, с МВР и престъпността, която трайно се настани в новините – една трета от новините се занимават с пребити, убити, ранени..... т.н.
Политическата ситуация е напрежение, което създава завихряния, подчерта Методиев.
По думите му ситуацията е нестабилна и динамична, и затова се получават конфигурации, които досега не сме виждали. Като пример той посочи Парламента, в който няма нищо класическо като модел на управление.
Разпада се и самото отношение вътре към Правителството, по отношение са самата опозиция към Правителството плюс самите коалиции – не се знае вече кой кой е, няма отборност, караме го на лични отношения, а... политиката е отборна игра, подчерта Методиев.
Повече чуйте от звуковия файл.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..