Международната обстановка в последните месеци е така динамична, градусът на напрежение също е изключително висок и в подобна ситуация темата за сигурността като цяло ще присъства в президентския дебат. Затова и партиите спрягат така охотно в публичното пространство генералски фигури и номинации, коментира за Радио Пловдив Димитър Ганев от изследователски център „Тренд“.
Според Димитър Ганев обаче все още партиите не са се спрели на конкретни фигури, затова все още не може да се говори, че ще има генерали в президентската битка. Това ще се определи следващия месец в зависимост от политическата конюнктура. Аз съм убеден, че все още няма решение затова дали Бойко Борисов ще се кандидатира за президент, увери политологът.
Според него ако ГЕРБ издигне сега генерал, за когото не сме чували, би било проява на плагиатство. Затова го изключвам като възможност. Ако разбира се тази кандидатура не е на Бойко Борисов.
Прочитът на събитията напоследък говори, че е възможно да бъде издигната обща лява кандидатура, но в това виждам само и единствено символен жест. Не мисля, че тази кандидатура ще е печеливша, освен да покаже, че новият лидер на БСП Корнелия Нинова обединява лявото пространство, а не го конфронтира и дели.
Всички проучвания показват, че преднината на ГЕРБ към БСП е 2:1 и тази преднина е много сериозна, тя не може да се стопи за два месеца. Появи се спекулацията, че ГЕРБ иска да изгуби президентския вот, за да предизвика предсрочни избори, но това е нелепо. ГЕРБ не си прави сметката да губи никакви избори, категоричен е политологът.
Шансът десните от РБ да издигнат обща номинация е много малък, защото там битката се води между два центъра. Дори и да стигнат до обща кандидатура, което е малко вероятно, те няма да могат да спечелят. Силите в Блока са изправени една срещу друга и надали те ще работят общо в полза на единна кандидатура. По-скоро резултатът, който ги очаква на президентския вот ще е такъв, че Радан Кънев ще има основания да възобнови идеята си за създаване на нов десен проект, коментира още Димитър Ганев.
„ В радиото ти не можеш да остарееш, не можеш да бъдеш възрастен. Ти не можеш да изведеш на показ годините си. Никога не съм била суетна за възрастта си. Имам пълното съзнание какво означават за мен годините – те са моето богатство. Благословена съм с тази работа, с тази професия, която съм имала, и с тези възможности, които ми е давала тя. Но..
На 20 декември за шеста поредна година компанията отличи със специални грамоти работниците, изпълнили през 2024 година благотворителни инициативи по програмата КЦМ Благодетел, в направления "Социална интеграция и приобщаване на деца и възрастни хора в тежко социално положение/настанени в институции", "Подкрепа на обществено значими каузи в..
Агенция "Алфа рисърч" публикува последното си за годината проучване, о заглавено "2024 и 2025 – равносметка и очаквания". То е проведено от 1 до 10 декември и предсатвително за страната, финансирано е със собствени средства на агенцията. Анкетирани по домовете им с пряко стандартизирано интервю с таблети са 1000 пълнолетни българи...
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..