Създаване на държавна фирма за внос на лекарства, към които частниците не проявяват интерес, предлага здравният министър Петър Москов.
При недостиг и като нито един бизнесмен няма интерес да ги внася, държавата трябва да се намеси, за да ги осигури тези лекарства. Трябва воля, професионализъм и честност, заяви пред Радио Пловдив бизнесменът Веселин Марешки.
Министърът седи в някакъв кабинет и си измисля неща, които нямат общо с интереса на хората в бранша и пациентите, смята бизнесменът.
Министерството отново прави нещо безсмислено и безумно. Реформа обещаха, а мандатът свърши и само едни пръстови отпечатъци въведоха.
Веселин Марешки коментира и цените на горивата за крайния потребител, както и отхвърлената от парламента негова инициатива за национален референдум.
Той потвърди намерението си да се кандидатира за президент и заяви, че сблъсъкът ще е между представителите на статуквото и системата и извънсистемните играчи като него.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Адвокат Георги Баев обясни как работят Р егионалните центрове за консултиране при домашно насилие, в какъвто и той работи. Такива центрове могат да бъдат открити към всяка адвокатска колегия. В района на Пловдив има два - в Пловдив и в Асеновград. В тях има постоянни дежурни и след като пострадал се обърне към тях следва среща с адвокат, оформяне на..
Като дясна партия ГЕРБ няма да подкрепи предложението на левицата за пределна надценка на основните хранителни продукти у нас – заяви в интервю за Радио Пловдив депутатът от Пловдивска област Цвета Караянчева . Народната представителка от ГЕРБ заяви, че ролята на държавата е да създава конкуренция и да подкрепя бизнеса. "Няма да..
В Пловдив лекарите имат сериозен успех в роботизираната хирургия, за уникалната операция разговаряме с д-р Анастас Чапкънов , д.м., ръководител на клиниката по гръдна хирургия в УМБАЛ Каспела. За първи път в България с помощта на роботизирана система DaVinci беше извършена животоспасяваща операция от този вид. От Каспела определят като и..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..