За 66-и път Факултетът по медицина на Медицински университет - Пловдив тържествено промоцира и раздаде дипломи на завършилите медици.
С “отличен” успех от следването и държавните изпити са 43 дипломанти. Средният успех от следването на завършващите е „мн. добър” – 4.88, а от държавните изпити е „мн. добър” – 5.12.
Петър Русенов е пълният отличник (с 6.00 от следването и от държавните изпити) на випуска. Той бе удостоен с плакет „Златен Хипократ”.
Този резултат се постига предимно с много четене, упорит труд и доза късмет. Избрал съм си специалност и тя е "Обща и клинична патология". Истината е, че я избрах още на първото ми упражнение по хистология в първи курс. Тази специалност има поле за изява, заяви в интервю за Радио Пловдив Петър Русенов.
Той е от Чепеларе, не е наследствен лекар, но майка му е медицинска сестра. Смята да специализира в Германия. Там има по-широко поле за изява.Науката е на много по-високо ниво от тази в България. Там мога да получа образование на световно ниво. Бих се радвал, ако един ден мога да се върна в България и да дам своя принос за българската медицинска наука, коментира Русинов.
Част от дипломиралите се днес медици признаха, че са предпочели да останат в България. Очакваме, че нещата в здравната система у нас ще тръгнат в малко по-добра посока. Има вече много болници, които са доста добре финансирани и развити, съответно пациентите са изключително доволни. Ако нещата продължат в тази насока, с удоволствие ще останем в България, коментираха младите лекари, които са избрали родината за да специализират.
Деканът на Медицинския факултет професор Николай Бояджиев заяви, че випуск-2016 доказва, че целите на преподавателите и на студентите са едни и същи - подготовката на знаещи, можещи висококачествени специалисти, способни да се реализират навсякъде по света.
В звуковите файлове можете да чуете интервюто на Антония Попова с Петър Русинов, а също и с дипломирали се лекари.
„ Предвид екстремните условия в Лос Анджелис, където продължава да бушува пожар, засега е обявено, че до 13 януари Музеят „Гети“ е затворен “ – съобщи в интервю за Радио Пловдив доц. д-р Маргарит Дамянов от Националния археологически институт с музей при БАН . Той е куратор от българска страна на изложбата, в която са изложени и нашите..
Доколко образователната система е способна да осигури квалифицирани кадри за развитие на професионалното обучение по актуални и търсени професии и да дава възможност да се работи върху уменията и компетентностите. Това е въпросът, който поставя областният управител проф. Христина Янчева в становището си до Регионалното управление на..
Решението на Върховния касационен съд (ВКС) да бъде регистрирана Българска православна старостилна църква предизвика вълна от недоволство. Застрашава ли това единство на православната църква и до какво може да доведе наличието на паралелна православна църква? "Мисля, че това не застрашава единството на Българската православна църква..
Много недостатъци се събраха в изборния процес през годините, така че промените в Изборния кодекс са необходими и могат да дадат добър резултат. Промяната в отчитането на гласовете е крачка в правилната посока, но за да няма проблеми детайлите трябва да бъдат изпипани много добре. Така политологът и изборен експерт Даниел Стефанов коментира..
Изпълнители от Община Марица се обединяват в мащабен благотворителен концерт в подкрепа на 2-годишния Иван от Рогош, който страда от детска церебрална парализа. Момчето започва да провежда рехабилитация още, когато е на 6 месеца. Сега обаче се нуждае от 44 000 лева за провеждане на лечение в турска клиника. Тя е за рехабилитация, която ще..