След конгреса БСП е с по-ясна цел пред обществото, заяви пловдивският депутат от БСП доц. Георги Йорданов. Според него партийният форум е бил необходим.
Нямаше партиен член, който да каже, че в това време конгресът не е необходим. Имахме нужда от нов конгрес, който да очертае нашата стратегическа цел. И конгресът изпълни това нещо. Реши се - курс към предсрочни избори и вот на недоверие към правителството заради корупцията. Защото ние в БСП считаме, че въпросът за корупцията е най-важен за гражданите на страната. Не здравеопазването, посочи народният представител.
Доц. Йорданов допълни, че днешната оставка на здравния министър е сякаш потвърждение на това. Той припомни и думите на премиера Борисов, че оставката е въпрос на морален акт на един министър.
Доц. Йорданов подчерта, че конгресът на БСП не е бил извънреден, а редовен.
Ролята, която БСП изпълнява в парламента, е явна и видима. Тя ни е определена от хората. Ние сме конструктивна опозиция. Ние имаме цел. Да показваме грешките на управляващите. Да посочим управлението, такова, каквото е. Ние трябва да показва ме - "кум гейт", "суджук гейт".. и ще се подготвим изключително сериозно за вота, коментира доц. Йорданов.
По думите му в БСП не е приемана нова програма, защото не е нужно. Според него никой не е оспорвал програмата на партията и не може да се говори за вътрешен диспут на тема идейни различия. Той каза, че не може да коментира дали има конфликт между лидера на БСП Корнелия Нинова и Георги Гергов.
На конгреса не чух Георги Гергов и не мога да гадая какви са противоречията между него и г-жа Корнелия Нинова.
Ние сме партия, в която всеки може да отстоява лично мнение. Писмото на общинският лидер в Пловдив от преди дни не е партийна позиция, а лична позиция на Георги Гергов.
Мисля, че разговорът между Георги Гергов и Корнелия Нинова не е приключил. Идейни различия между тях няма. В БСП също няма, заключи доц. Йордванов.
Цялото интервю може да чуете в прикачения звуков файл.
Едва ли ще се стигне до конституционна криза, въпреки че цялата институционална драма в отечеството е много висока, защото последните години бяха години на разпад на всякакви форми на държавност. И това, което виждаме в момента в Конституционния съд (КС) е една от малките искри, които проблясват. Така коментира в програма "Ден след ден" на..
Индексите на борсите за кафе достигнаха исторически стойности, а към причините за резкия скок е слабата реколта в основните страни производители и климатичните условия. Разделяме кафето, което се търгува на основните стокови борси на робуста и арабика. Робустата се търгова на лондонската борса, а арабиката на нюйоркската. Рекордните..
Адвокат Ина Лулчева смята, че в скандала около изборните резултати и делото, което тече в Конституционния съд, всичко е обърнато на опъки. "Нито НС, нито който и да е било, трябва да се занимава с висящото дело в КС. До момента, до който той не се произнесе, обсъждането на доказателства, които той събира от други органи и лица, е напълно..
Изслушването на ЦИК и "Информационно обслужване" вчера беше полезно, защото с различни изказвания се всява смут в обществото и недоверие към институциите от страна на хората. Целта му бе да се въведе прозрачност в действията на тези институции, с които е свързано конституционното дело за законността на изборите за народни представители в 51-вото..
Безпрецедентно е не само обръщението, което председателят на КС Павлина Панова направи, безпрецедентно е въобще решение то на съда да допусне повторно броене на бюлетините в 2204 секции, за да реши делото за законността на вота. Върху това обърна внимание в коментара си адв. Михаил Екимжиев. По думите му това не беше очаквано и явно е създало..