Кой има интерес от скандала с бившия руски шпионин Сергей Скрипал и неговата дъщеря? Как се провят политически изводи и се предприемат политически действия при липсата на факти? Каква е връзката на шпионския скандал с нестабилността на Великобритания след Брекзит и предстоящите президентски избори в Русия? По тези теми в предаването „Ден след ден“ коментарът е на политолога Любомир Стефанов.
Той смята, за обяснимо и логично, че не всички факти по този случай ще бъдат огласени, защото все пак става дума за използване на химическо оръжие и ограничаването на информацията е нужно, за да не поощрява паниката.
Според Стефанов това, което сега прави британското правителство изглежда правилно, явно службите имат неопровержими данни поличени при разследването. Публична тайна е, че в тези вещества имат подписи на тези, които са ги произвели.
Ясно е, че веществата, са произведени в Русия, ако руснаците твърдят обратното - значи да признаят, че са изпуснали контрола. Путин, с оглед на огромния си управленски опит, не би допуснал такъв гаф преди изборите и предстоящото световно първенство по футбол.
Това е все едно да се гръмнеш сам в крака.
Тайните служби са в кръвта на Путин, той самият е служил в КГБ. Затова смятам, че това е престараване на по- ниско ниво. Някой на по- ниско ниво търси червени точки, премахвайки предател.
Що се отнася до действията на Великобритания - изглежда логично страната да има интерес от позицията на жертва и да се опита да възстанови изгубеното след Брекзит. От друга страна тя има горчивия опит от лъжливите причини, с които започна войната в Ирак.
Според политолога предстои съществено разместване на световните сили - Китай препотвърди държавното си ръководство и се кани за сериозно присъствие, след изборите и Путин ще е изправен пред предизвикателството да изясни своите отношения с редица държави - Турция, САЩ, Германия...
Лошото е, че сме във фаза в която комуникацията отсъства, тя е заместена фалшиви новини и взаимни обвинения и това не води до нищо добро ако не настъпи промяна.
Компаниите в България успешно се адаптират към новия модел в автомобилната индустрията. Започват да произвеждат нови продукти. Освен това у нас се създава софтуера и самата конструкция на най-модерните електромотори и инвертори за тях. Това коментира Любомир Станиславов, който е изпълнителен директор на Автомотив клъстер България, във връзка с..
Богомил Николов от организацията „Активни потребители“ коментира в програма "Ден след ден" обявения в Хърватия клиентски бойкот, заради високи цени, разпространяващ се и в съседните страни и затихналия, поне засега, сблъсък между мобилните оператори и Комисията за защита на потребителите у нас . Според него потребителските бойкоти имат дълга история..
Бюджетът на държавата представя политики и споровете по него е нормално да са остри, по- ползотворния разговор би бил за конкрекретните приоритети, по които ще се работи. Но може би заради това, че така по- лесно дебатът стига до гражданите, фокусъте е колко е дупката в хазната, коментаръте на професорът по макроикономика от ПУ Станимир Кабаиванов...
Oбщина Пловдив трябва да плати от бюджета допълнително 6,8 млн лева , ако иска да има работеща електронна система в градския транспорт. Това разкри Илия Гатев от групата на БСП за България на общинската сесия, като цитира доклад на зам.- кмета Ерол Садъков за системата за управление на градския транспорт и договора с "Тикси", която трябва..
Синдикат "Образование" предлага на МОН да дадат още няколко дни към междусрочната ваканция, за да се пребори грипната епидемия. "На практика вече сме в национална грипна епидемия, след като половината области обявиха такава. На места, както и в Пловдив, децата учат онлайн. Ако учителят е болен или 30% от учениците са болни, за какво качество на..