Една година става, откакто предадохме проекта в общината за реконструкцията на галерията в бившия детмаг "Снежанка". На този проект му се случиха всички трудности, които можеха да се случат по Закона за обществените поръчки, затова едва сега започва строителството, коментира в интервю за Радио Пловдив авторът на проекта арх. Петко Костадинов.
Три месеца е срокът за изпълнение на галерията, който е уникален. Изпълнението на такива обекти обикновено отнема между 7 и 9 месеца, затова ако този срок се спази, ще бъде истинско чудо. Аз лично съм скептичен за сроковете, обясни архитектът.
Той бе категоричен, че ще бъдат безкомпромисни за изпълнението на всички детайли от интериора и на тяхното качество. Лично ще следя всеки ден как върви процесът, зарече се арх. Костадинов.
На въпрос скъсените срокове ще оскъпят ли процеса, той отговори, че за това трябва да се пита изпълнителят на обекта.
Ще държим на луксозния асансьор, който да свързва двете нива на галерията, и всичко да бъде на европейско ниво. Много е важна и сигурността, защото тук ще се излагат уникални експонати на международно ниво, подчерта арх. Костадинов.
Той припомни, че идеята е да се използват максимално двете нива на някогашния магазин, обединени в едно пространство. При гостуването на големи колекции ще се използват и двата етажа, които могат да се разделят на 3 салона при представянето на по-малки изложби. Те позволяват едновременното представяне на няколко експозиции.
Ще има и мултимедия с 3 екрана за представяне на виртуални произведения, изложби, презентации.
Отделно се обособява и камерна зала, която да е нон стоп натоварена със събития и да е многофункционална.
За галерията на ул. "Съборна" арх. Костадинов обясни, че вчера Комисията за защита на конкуренцията е отхвърлила жалбата на един от кандидатите за преустройството й.
Надявам се да не обжалват в Административния съд, защото нещата ще се отложат с 3-4 месеца. Ако няма жалби, строителството може да започне до 2 седмици, добави той.
Сроковете тук са по-дълги, тъй като това е по-тежък обект. Дано се случи тази година, надява се арх. Костадинов.
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..
Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от брутния вътрешен продукт (БВП), без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи проекти, каквато заявка даде Министерство на финансите. Според икономиста Кольо Парамов страната в момента се намира в "режим на..