Едно обръщане назад ни предстои в хладнотро неделно утро. Едно завръщане към традициите, а с това и вглеждане по-дълбоко в същността ни. Дали така приемаме празниците и онези важни дни от народния ни календар? Дали се вслушваме в гласа на времето и опита или все повече по навик махаме безгрижно с ръка, отхвърляйки с традициите все по-голяма част от себе си ...?
Сирни заговезни е – Прошка. Да я измолим от тези пред които сгрешихме, да я дадем на онези, които намерят сила да я поискат!
Сирни заговезни е важен зимно-пролетен празник в народния ни календар , който честваме седем седмици преди Великден, винаги в неделя. Това е времето на кукерите, а на празничната трапеза се слагат млечни и яйчени продукти.
За кукерските игри в и около Пловдив ще ви разкажем, за присъщите традиции в различните райони, за танците, костюмите, маските и за вярванията на участниците.
Покана за една "Репетиция на отворени врати" с вход свободен, във времето на която ще имате възможност да гледате, но и да бъдете участници в едно куклено театрално представление на малките артисти от Експериментална музикално - театрална студия за деца.
Ръководителят на Експерименталната музикално-театрална студия за деца, Мила Великова подкрепя и развива интелектуалните възможности и творческата изобретателност на децата. Как протияат заниманията, какви са принципите на общуване и още от атмосферата, очаквайте в разговора ни с Мила Великова.
За празника и концертната програма по повод кукерските игри в кв."Коматево" разговаряме с Виктория Бобева - секретар на народно читалище „Иван Вазов“1931, в пловдивския квартал.
В деня за прошка "Шейкър диагноза" разглежда молитвата и нейните вариации съобразно зодиакалния знак.
"Мултивитамин" традиционно ви събужда със здравословни съвети.
Започваме след новините в 7.
Рано или късно всичко се случва - въпрос на време! Днес говорим за Европейски ден на музикотерапията с Радка Георгиева, музикотерапевт. Очаквайте и Елена Шахънска, в пореден епизод на съвместната ни рубрика. Темата са биоенергийните упражнения. Разговаряме с инж. Николай Чалъков и Ани Шилева, психолог с над 20 години опит в..
Гост в рубриката „Добро утро, ден“ е талантливият, млад пианист Илиян Тиганев, който е и автор на химна на театралния фестивал „Сцена на кръстопът“. Завършил е Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство "Проф. Асен Диамандиев". Следвал е и в Италия. Въпреки крехката си възраст – едва 25 години – вече е диригент на певческото..
Стигнахме ли дъното или копаем дъното на дъното и какво има на дъното на Черно море – това са въпросите, на които търсим отговори днес. Поводите са поредният провален избор на председател на парламента и незапочналите или блокирани преговори за мнозинство и правителство, както и представянето в Пловдив на книгата „Подводни мемоари“ на Илия Щирков...
Времето е намръщено и възхладно както се полага на ноемврийската есен. Пловдивските тротоари и въобще всички повърхности в региона с изненада си припомнят какво е влага след дългото отсъствие дори на капка дъжд. Пешеходците по улиците в синхрон със синоптичната обстановка са си надянали сериозните лица заедно с връхните дрехи сякаш в знак на мълчалив..
От 15-ти ноември започват Коледните пости. Време не само за лишаване от животинска храна, но и дълъг път към смирението, който ще продължи точно 40 дни. Търсим го и в утринната програма на Радио Пловдив до девет и трийсет, ето какво ще чуете: Кои са най-важните послания на Коледните пости и как можем да станем по-добри, с мисъл за ближния?..