Едно обръщане назад ни предстои в хладнотро неделно утро. Едно завръщане към традициите, а с това и вглеждане по-дълбоко в същността ни. Дали така приемаме празниците и онези важни дни от народния ни календар? Дали се вслушваме в гласа на времето и опита или все повече по навик махаме безгрижно с ръка, отхвърляйки с традициите все по-голяма част от себе си ...?
Сирни заговезни е – Прошка. Да я измолим от тези пред които сгрешихме, да я дадем на онези, които намерят сила да я поискат!
Сирни заговезни е важен зимно-пролетен празник в народния ни календар , който честваме седем седмици преди Великден, винаги в неделя. Това е времето на кукерите, а на празничната трапеза се слагат млечни и яйчени продукти.
За кукерските игри в и около Пловдив ще ви разкажем, за присъщите традиции в различните райони, за танците, костюмите, маските и за вярванията на участниците.
Покана за една "Репетиция на отворени врати" с вход свободен, във времето на която ще имате възможност да гледате, но и да бъдете участници в едно куклено театрално представление на малките артисти от Експериментална музикално - театрална студия за деца.
Ръководителят на Експерименталната музикално-театрална студия за деца, Мила Великова подкрепя и развива интелектуалните възможности и творческата изобретателност на децата. Как протияат заниманията, какви са принципите на общуване и още от атмосферата, очаквайте в разговора ни с Мила Великова.
За празника и концертната програма по повод кукерските игри в кв."Коматево" разговаряме с Виктория Бобева - секретар на народно читалище „Иван Вазов“1931, в пловдивския квартал.
В деня за прошка "Шейкър диагноза" разглежда молитвата и нейните вариации съобразно зодиакалния знак.
"Мултивитамин" традиционно ви събужда със здравословни съвети.
Започваме след новините в 7.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..