Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ден след ден" на 8 март

Очаквано, депутатите приеха на първо четене промените в Закона за вероизповеданията, с които се опрощават дълговете на 6-те официално признати религиозни представителства в страната. Сумата надхвърля 8,2 млн. лв., от които близо 8 млн. лв. дължи Главното мюфтийство. Сред аргументите на вносителите от ГЕРБ и ДПС е, че дълговете са въпрос на национална сигурност. Защо се мотивират така - коментарът е на Борислав Цеков, преподавател по църковно право, доктор по конституционно право и основател на Института за модерна политика.

Какъв е интересът на Русия трасето на „Турски поток“ да минава през България и какви са интересите на България и Европа от него? Разговорът по темата е с енергийния експерт Христо Казанджиев.

Скандал с касови бележки, поискани на самодейци в Марково, разтърси селото. За операция „Хоро“ и последиците от нея репортажът е на Елена Крушкова.

Пред Антоанета Петричанска проговори лидерът на БСП в Карабунар Борислав Джонев, обвинен, че е откраднал близо 100 павета в пазарджишкото село. 

Екатерина Костова ще ни представи победителите в конкурса за най-идейно украсена класна стая за 3 март, който обяви фирма от Първомай.

С намигане към традиционния празник 8 март е разговорът ни с хумориста Михаил Вешим. А Веселина Пеева ще ни разкаже за книгата „3/4 любов“, посветена на жените жертви на насилие. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51

За най-обичания национален герой днес във "Вход свободен"

Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история!  За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..

публикувано на 19.02.25 в 09:30

"Точно днес" - памет и политика

В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил  това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...

публикувано на 18.02.25 в 17:00

"Ден след ден" на 18 февруари

В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..

публикувано на 18.02.25 в 14:13