Защо се замълча около подготвяните промени в Закона за културното наследство? Прави ли се нов опит за разрешаване на строителството върху паметници на културата с т. нар. „мълчаливо съгласие“? Как то улеснява многократно корупционните практики в сферата“? Търсим експертното мнение на Веселина Вачкова, доктор по история и директор на Историческия музей в Перущица.
Съдбоносни ли са изборите в Турция? Какво следва за страната и региона от тежкото поражение на президента Ердоган? Как се променя междудържавническата политика на Балканите? Коментираме темата с журналиста Тайфур Хюсеинов от obzornews.bg .
И още:
Контрольор №1 сред горските инспектори в Пловдивско Радко Арнаудов разказва за десетките нарушения в българските гори и усилията те да бъдат ограничени.
Емилия Куюмджиева информира за започналото обновяване на пешеходните пътеки в Асеновград и за полагането на маркировка около спирките на градския транспорт.
Партия „Кауза Пловдив“ и лидерът й Георги Титюков влизат в битката за предстоящите местгни избори с надежда за коалиция с десни формации. Антония Попова обобщава в репортаж заявените политически амбиции от Титюков, който в момента е заместник-кмет на Пловдив.
Галя Митева ще ни поведе в кураторския тур на гостуващата за първи път у нас колекция от съвременно изкуство на „Дойче телеком“ – „Чуйте ни – Артистичен интелект“. Изложбата е в програмата на „Пловдив 2019“.
Заедно сме от 15 до 17 часа. Бъдете с нас!Посрещаме заедно последната неделя на февруари. Студено, но слънчево, времето все пак напомня за предстоящата пролет.Такива са и емоциите нй - светли, с надежда за по - добри дни! Срещаме ви с виртуозния китарист Ангел Демирев. Конкретен повод за срещата и разговора ни е новия му албум Revelations,но освен, че ще говорим за албума и ще послушаме от..
Дългогодишният водещ на предаването „Нощен хоризонт“ на БНР Румен Стоичков е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той има над 1600 предавания и над 2000 репортажа. Работата му винаги е била посветена на хората и решаването на техните проблеми. Категоричен е, че един репортер трябва да подобрява живота на хората. В продължение..
Справя ли се община Пловдив с мръсния въздух , след като вече отминаха дните с превишени норми на фините прахови частици ? Само отоплението с твърдо гориво ли е причина за високите им стойности, които бяха измерени наскоро или има и други замърсители ? Можем ли да говорим за зелен билет в градския транспорт? Въпросите са към зам.-кмета по екология Иван..
Кучетата са създадени за щастие и сякаш направени от радост:)))) Може би защото живеят за момента, и точно това ги прави истински щастливи. Темата продължаваме в рубриката "За животните с любов". Дали и кога ние хората можем да бъдем истински щастливи? Отговорите търсим заедно с нашите ефирни събеседници. Д-р Кирил Драганов е един от тях...
Програма "Точно днес" на 21 февруари и как разчитаме проекта на бюджета, след като властта го представи пред работодатели и синдикати. Разговаряме по темата с икономиста Георги Вулджев . Ще излезе ли успешна прогнозата на финансовото министерство и как да се разпределят парите на държавата за 2025 година? Международният ден на майчиния език ще..