Според него след като попадна сред кандидатите за европейски депутати Сергей Станишев трябва да преосмисли своята оценка, че се превръщаме във вождистка партия. Ние сме партия с реална демокрация, провежда се дискусия, макар и яростна и приемаш резултатите, дори и да ти присядат на гърлото
По думите на Симов в един момент даже е станало смешно лидерът на ПЕС да се бори за петото мястото в националната листа.
Депутатът не приема и тезата, че БСП се отдалечава от европейската левицата и я определи като умишлено враждебна. Той дори прогнозира, че БСП може да е от партиите в лявото семейство, които ще постигнат най- добър резултат.
Приказките за евроскептицизъм за въздух под налягане.
Слоганът на кампанията „За достоен живот сега“ показва амбиция за промяна както в страната, така и на ниво ЕС, каза още Симов, защото Европа се е превърнала по- скоро съюз на банки, отколкото съюз в името на хората.
Той смята, че регистрираната от АБВ „Коалиция за България“ няма да попречи на изборния резултат на БСП. Сперед него с този ход АБВ са станали маша в ръцете на ГЕРБ. Опитът да се държат като политически джебчии е нелицеприятен и едва ли ще им позволи да излъжат някой по този начин.
Александър Симов определи като цел на БСП да има поне 5-6 евродепутати и да победи ГЕРБ, а кои ща се лицата зависи от избирателите им, за които преференцията била много желана като възможност.
Симов коментира позицията на Корнелия Нинова, която каза, че при това развитие на дебата за листата отговорността няма да е нейна като логична. Логично е отговорността за резултата да се носи от Националния съвет, който промени предложените от нея кандидати.
Около гръцкия остров Санторини н аблюдаваме доста интензивна поредица от земетресения с магнитуд между 4 и 5 по Рихтер. През последните два дни са регистрирани 15 труса с матнитуд 4 . Епицентърът не е на Санторини , обхванати са няколко острова. Голямата част от трусовете са в морето , но се усещат на островите. Това заяви пред..
Поръчката на общината, която трябваше да надгради системата на "Индра" за управление на градския транспорт и трафика въобще не е това, което ни се обясняваше през 2023-та година. Това ни стана ясно от доклада на заместник - кмета Ерол Садъков, коментира общинският съветник от ДБ Владимир Славенски, който е член на транспортната комисия в ОбС...
Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски. „Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските..
В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..
Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Според председателя на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова за последните десет години, откакто през 2014 година бе приет сегашният Изборен кодекс, в него са направени почти 80 предложения..