Седемте велики дни от божествения план за истинска Пасхална радост очертават територията, в която независимо от мястото, в което сме и темповете на времето, всички православни християни се оказваме в упор с истината, че ако нямаме сетиво за лична и обществена съвест, ще понесем още много Голготи.
Между дежурната ритуалност и съзнателната вяра за трудните истини, българската ни участ и покаянието като дефицит – чуйте доц. Костадин Нушев – преподавател в Богословския факултет на СУ „Климент Охридски“.
Във Велики понеделник ще попитаме още каква врата на познанието за себе си като личности и като общество отвори пред нас пожарът в Нотр Дам и как се отразихме в европейското огледало с балканските си тревоги и страсти? - по темата: Андрей Захариев – доктор по философия и дългогодишен водещ на предаването „Библиотеката“ и „История.бг.“ по БНТ.
Северна Македония избира президент – какви сигнали за промяна даде вотът на народа – коментарът е на журналиста Николай Кръстев.
В минутите за култура след 9 ч. ще ви поканим на поредица събития по случай 50-годишния юбилей на ОИ „Старинен Пловдив“ и 100-годишнината от рождението на акад. Николай Хайтов, които ще се случат на два етапа: през април и през септември. Преди старта на инициативите за откриващата се изложба „Карикатурите на Борис Димовски и героите на Николай Хайтов“ чуйте от куратора арх. Здравец Хайтов, а подробностите за старта на ученическия литературен конкурс за есе с тема – мисълта на големия писател Николай Хайтов „Планината може и да не повдигнеш, но си струва да опиташ“ - чуйте от Донка Налбантова - ОИ "Старинен Пловдив" и от председателя на конкурсното жури Елена Хайтова.
Във втория ден на Възкресение за католиците Екатерина Костова разговаря с Мария Станева, секретар на читалището в село Житница и една от хористките, които ще пеят на тържествената литургия на папа Франциск на площада пред президентството в София на 5 май.
А гост на седмицата в рубриката „Добро утро, ден“ на програма „Точно днес“ е обичаната актриса и пловдивчанка Радина Думанян.
Времето, измерено в безмилостното тиктакане на стрелките за болните, които чакат регулация за тестовете, от които зависи живота им. Времето и парите с поглед към бюджета на държавата, политическото бавене или пришпорване на влизането на България в еврозоната. Време за изкуството с кауза, за спомените в книга и новото геополитическо време, което започва с..
Защо изкуството се явява толкова добър учебен инструмент? Отговорите на тези въпроси търсим днес в предаването Клуб "Неделя"! Художникът и преподавател Станка Александрова е първият ни събеседник, с когото говорим за предизвикателствата на учителската професия и още за изкуството като инструмент, посредством който децата развиват умения за комплексно..
Тази неделя говорим за руните. Как ни помагат и напътстват? Рунологът, Пламена Гиргинова, разказва. Очаквайте и епизод пореден на рубриката ни с Елена Шахънска. Темата е „Подхранване на мозъка“. От утре стартира проектът „Емоции и жестове“. Разговаряме със Сердар Чалъшкан. С психолога Даниел Троев коментираме тревожността и как да се..
В първия работен ден на новото правителство стана ясно, че кадровите промени ще започнат от вторник. До тогава Съветът за съвместно управление ще обсъди предложенията на партиите за новите назначения, като последната дума ще има премиерът Росен Желязков. Как ще се разпределят кадрите на отделните партии, ще има ли взаимен контрол по..
Петък винаги е насочен към предстоящите почивни дни. Предвид края на първия учебен срок за учениците, голяма част от свободеното време и времето за семейството, минава под мотото - "Наближава края, стегни се!". Как да съчетаем ангажиментите, задачите и все пак да имаме част от времето за забаления и релакс? Въпроси, които все по - трудно намират отговор в..