Спартак (Пловдив) получи Купата и златните медали

Спартак (Пловдив) получи Купата и златните медали за първото място в БОФГ-Запад. „Гладиаторите“ са категоричен победител с пълен актив от точки мач преди края на сезона.

Преди мача със Спартак (Ново село), те бяха наградени от главния секретар на БФС- Пловдив Огнян Златков.

Спартак спечели първото място в състав: Константин Велков, Алекс Василев, Николай Христозов, Христос Доков, Костадин Калинов, Кирил Нушев, Любомир Цеков, Атанас Бучов, Атанас Църцев, Михаел Пърчев, Рангел Костурски, Веселин Тонев, Здравко Жилов, Денис Хасан, Петко Фанев, Мануел Костов, Митко Илиев, Мариян Гиров, Цветелин Петров, Кристиян Кодуков, Димитър Ченчев, Андон Андонов, Мартин Симеонов, Васил Стойчев

Старши треньор: Стефан Учиков, административен директор: Тодор Симеонов, Крум Георгиев – член на управителния съветпрезидент: Динко Миленчев

Собственикът на клуба Динко Миленчев пък получи грамота и две книги от Георги Найденов – бивш председател на ФК Спартак (Пловдив).

Купа и златни медали получиха и юношите старша възраст за първото си място при набор 2000/2001.Юношите старша възраст от набор 2000/2001

Юношите спечелиха титлата в състав: Кръстьо Милев, Александър   Стойчев, Алекс Христев, Александър   Биков, Дилян Ангелов , Ивайло Павлов, Николай Бозуков, Костадин Киряков, Костадин Чинов, Георги Копарански, Медиан Паров, Николай Караджов, Ангел  Желязков, Радослав  Геджов, Симо Дидов, Ангел  Челебиев, Кристиян Кръстев, Велко Мичкюров, Антон Маргаритов – капитан

Треньор: Неделин Петров

В последния си домакински мач „гладиаторите“ разбиха с 4:0 тима на Спартак (Ново село).

В 11-ата минута на срещата Михаел Пърчев откри резултата с исторически гол №100 за сезона. Капитанът Христос Доков центрира отлично от пряк свободен удар и Пърчев вкара стотното попадение.Михаел Пърчев отбеляза гол №100

Любомир Цеков направи резултата 2:0 в 43-ата минута, получавайки отличен пас в наказателното поле.

В началото на втората част Любомир Цеков вкара второто си попадение в мача за 3:0, а няколко минути по-късно Андон Андонов оформи крайното 4:0.

В последния кръг Спартак гостува на Брестовица.