Президентът Румен Радев е на посещение в Санкт Петербург, където се провежда Международния икономически форум. След като вчера Радев обсъди с руския президент Владимир Путин сътрудничеството между София и Москва в енергийната област, днес двамата президенти ще се включат в обща дискусия в президентския панел. По темата говорим с Илиян Василев, бивш посланик на България в Русия и енергиен експерт.
Горещата тема за намаляването на бюджетните субсидии за партиите на 1 лв. и за раздорите в малката коалиция „Обединени патриоти“ ще коментираме с депутата Борис Ячев.
Ден след като поредната къща паметник на културата в Пловдив рухна под багерите, кметът Иван Тотев го нарече „вандалски акт“, случая коментира и експертът от Министерството на културата архитект Слави Славов. Техните гледни точки по темата с продължение събира Екатерина Костова.
Търговците се изнасят от част от подлезите в централната част на Пловдив. Защо - провери Паолина Комсалова в разговор с директора на "Общински пазари" Стефан Султанов.
Най-старата научна организация в областта на лазерната дентална медицина избра Пловдив за домакин на своя конгрес. С председателя на Българското дентално лазерно общество доц. Георги Томов разговаря Елена Крушкова.
Двадесет основни и средни училища, езикови и професионални гимназии представиха днес свои авторски проекти, иновации и каузи на форума „Аз променям моето училище“. Репортаж на Живка Танчева.
Утре се открива фестивалът Опера Оупън. За събитието в аванс говорим с директора на Държавна опера – Пловдив Нина Найденова.
Ще отидем и до родопското село Смилян, с помощта на Радостина Чернокова, където преди дни село Житница, известно с наденицата си, предложи побратимяване на селото с прочутия фасул.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..