Политическа или бизнес-корпоративна е хакерската атака срещу НАП? Изпълнява ли частната фирма „Тад Груп“ политическа поръчка? Кой стои зад мащабната конспирация, чиято цел е да атакува държавата? Защо още в началото на критичната ситуация държавата се опита да омаловажи случващото се? До какво се добра разследването, за да обяви главният прокурор Сотир Цацаров, че обвиняемият Кристиян Бойков е имал поръчител и подбудител, а мотивите далеч не са били благородни? Що за национална сигурност имаме, след като 20-годишен младеж-„вълшебник“ направи в нея най – големия пробив от десетилетия? – По темата говорим с Димо Господинов, адвокат в сферата на защита на личните данни.
Какво е да се копае криптовалута? Защо този вид копачи се увеличават? Как се отразява това на EVN и защо дружеството започна да създава собствена охранителна система? Репортажът по темата е на Стоян Терзиев.
Ще говорим и за още една разрастваща се заплаха – заразата от Африканска чума по свинете. Достигна ли бедствието размерите на екологична катастрофа? Изключена ли е версията биотероризъм? Какви са икономическите и социалните измерения на проблема? Питаме доц. Чавдар Филипов от факултета по ветеринарна медицина в Лесотехническия университет. Той е включен в Консултативния съвет по Африканска чума по свинете, създаден със заповед на земеделския министър.
И още:
„Британският Тръмп“ пое управлението на Великобритания. Противоречив, дори налудничав, но харизматичен, Борис Джонсън умее да провокира и владее добре политическите похвати. Овладя управлението със заявката, че Обединеното кралство ще напусне Европейския съюз до 31 октомври на всяка цена. Какво следва след избора на Борис Джонсън – за страната му, за Европа и за света? Търсим коментара на геополитическия анализатор проф. Марин Русев, преподавател в Софийския университет.
Със здравния икономист Аркади Шарков говорим за възможността на държавата да обвърже специализантите по медицина на нейна издръжка да останат да работят в България поне 3 години. Възможност за развитие или вид закрепостяване са новите правила?
Емилия Куюмджиева разказва за интересна находка в асеновградския храм „Света Богородица – Успение“ – каменна колона от XIII век, вероятно от времето на цар Иван Асен Втори.
Ще ни бъде приятно да сте с Радио Пловдив и в днешната сряда от 15 до 17 часа!Програма "Точно днес" на 21 февруари и как разчитаме проекта на държавен бюджет, след като държавната власт го представи пред работодатели и синдикати. Разговаряме по темата с икономиста Георги Вулджев . Ще излезе ли успешна прогнозата на финансовото министерство и как да се разпределят парите на държавата за 2025 година? Международният ден на майчиния..
Цените на търговските вериги, на малките магазинчета и на фермерски пазари ще бъдат централна тема в предаването „Ден след ден“ на 20-ти февруари. Но не само. Както каза един от производителите, най- важно е мнението на „цар потребител“. Има или няма бойкот на търговските вериги в Пловдив и Пазарджик, къде потребителите пазаруваха днес и какво..
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..