Гергина Кръстева от ПУ „Паисий Хилендарски” ще бъде специалният гост на „Алтер его” тази седмица. С нея ще говорим за новата й книга „Лично и антологично”, за мисията на критиката днес и за нещата от живота. Ще си спомним и за поета и сатирика Ивайло Иванов, който ни напусна през 2016 г.
Гергина Кръстева е завършила българска филология във Великотърновски университет "Св. св. Кирил и Методий". Редовен докторант (2003-2006) в катедра "Българска литература и теория на литературата" към Филологическия факултет на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". През 2007 г. защитава дисертационен труд на тема "Аспекти на лирическата самонаблюдателност в поезията на 70-те години на ХХ век". Главен асистент д-р в катедра "История на литературата и сравнително литературознание" в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски".
Преди разговора с Гергина Кръстева ще има много хумор, сатира и забава в нашите рубрики „Седмичен обзор” и „Поетичен двубой”. Не е зле да ги проследите. Рекламации приемаме на адреса на арменския поп. Похвали и почерпки – в Радио Пловдив, когато ни заварите там. Това, последното, го приемаме с чувство за хумор, нали?
„Алтер его” се излъчва премиерно в събота след новините в 15.00 ч.
Повторенията са в неделя от 6.00 ч. сутринта и в понеделник след новините в 20.00 ч.
„Алтер его” слушайте ни, пък ако ще да се разчуе!
Автор и водещ: Петър Краевски
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...