Когато всичко свърши, този свят ще бъде по-хубав - с надежда ще започнем първото утро на новата седмица, което отброява единайсетия ден от извънредното положение в България. Ето какво ще чуете във времето от 7 д о9.30 часа:
Как се изпълняват по-строгите противоепидемични мерки и каква е ситуация с COVID-19 в Пловдив?
Председателят на Общинския кризисен щаб и шеф на Дирекция „Здравеопазване“ в Община Пловдив доктор Калин Калинов ще бъде наш събеседник по темата. Ще го чуете минути преди осем часа.
Веселина Пеева ще провери какво се случва на КПП-та, които ограничават влизащите и излизащите от Пловдив.
И още теми „Точно днес“:
Как психологически да се справим със социалната дистанция и къде можем да намерим безплатна психологическа помощ? Психологът Елена Атанасова ще даде отговор на тези въпроси.
Нов сблъсък между президент и правителство. Държавният глава наложи частично вето върху Закона за извънредното положение. По темата ще чуете Георги Харизанов от Института за дясна политика.
В Зона „Култура“ на Радио Пловдив - културните институти си подават ръка с нова инициатива #оставамЕСивКъщи с Европейска столица на културата. Председателят на УС на "Пловдив-2019" и заместник-кмет Пламен Панов ще ни разкаже повече за нея.
Ще чуем и любим певец - Орлин Павлов, който стриктно спазва противоепидемичнитемерки, но ежедневно радва своите почитатели със своите песни в социалните мрежи.
Ще има и още важни теми. Затова бъдете с програма "Точно днес" на Радио Пловдив. Започваме след новините в 7 часа.
Децата, които извършват тормоз над свои съученици, са две-три. Те трябва да разберат, че мнозинството е против тях. Такъв съвет дава психологът Иван Игов в днешния Ден за борба с тормоза в училище. Той всъщост добавя, че този подход се отнася и за света на възрастните, където безразличието само окуражава насилниците. Протестът на „Възраждане“..
Днес Ви призоваваме да се облечете в розово в знак на солидарност и водени от призива "Не на тормоза в училище"! Всяка година последната сряда на февруари е известна като „Ден на розовата фланелка“. Всичко започва през 2007 г. като протест срещу инцидент, свързан с тормоз в едно училище в Канада. През 2008 г. премиерът на Британска Колумбия обявява..
Точно днес на 26 февруари за въздуха, който се налага да дишаме в Пловдив, за бюджета на държавата говорим в програмата до 09:30 часа. Със заместник-председателя на общинския съвет Добромира Костова от ПП-ДБ ще коментираме мерките за справяне с проблема на мръсния въздух в Пловдив. По закон среднодневната норма не трябва да превишава 50..
На една ръка разстояние от еврото и от примирие за Украйна – така ще звучат два от разговорите в предаването „Ден след ден“ на 25-ти февруари. България е изпратила искане за конвергентнни доклади до ЕК и ЕЦБ за готовността на страната да приеме еврото от началото на следващата година. Техният отговор се очаква през юни. А ще стигнат ли..
В очакване на Баба Марта... Няколко пловдивски читалища ще зарадват пловдивчани с истински празник на мартениците, на 1-и март, събота. Петя Маринова, секретар на читалище „Проф. Кирил Дженев-2018“ в Пловдив, разказва за инициативата. Ивайла Тодорова открива своята изложба „Палитрата на безкрайността“, в Elysium Plovdiv, отново на първи..