Великден се падна в извънредно положение. В краткия ни земен живот подобни мерки слагат отпечатък и дават поводи за изпитание на вярата. Как е редно да се премине през новата ситуация, в която всички сме заедно?
Правим крачки до Бачковския манастир, където традиционната Лития във втория ден на Възкресение Христово ще бъде различна. Гласът на Величкия епископ Сионий ще ни въведе в празника, и ще даде още от въпросите за размисъл.
За добротворството, за начините да се помогне, да си полезен в кризата. Доброволците, даренията и инициативите на БЧК в Пловдив , един разговор с директора на областния съвет Таня Георгиева, за борбата с коронавируса, и как пловдивчани откликнаха на акциите.
За лекарите от първа линия, за екипа, за интензивните легла и за другите стаи и легла, които ще са за леки и среднотежки случаи от Ковид-19-говорим с управителя на МБАЛ "Свети Пантелеймон" в Пловдив д-р Константин Сапунджиев.
Рубриката ни "За здравето" е с д-р Николай Николов, директор на НЦТХ, който описва кръводаряването в условията на световна пандемия.
Ученици и родители - училище и учители. Онлайн ученето и възможностите днес, накъде след дистанционното обучение, повече от анкетата, която направи асоциация "Родители", в един анализ на изпълнителния директор Яна Алексиева. Не спестяваме един от изводите: над 60% от родителите казват, че ги притеснява прекаленото стоене пред компютър.
От Мюнхен включваме пловдивчанката Димитрина Пандурова. Журналист, позната като едно от лицата на телевизия Европа, от няколко години живее и работи в Германия. Тя казва: Моята позиция е, че трябва да намерим начин да живеем с вируса и да спазване мерките, но да се внимава да не се премине границата в диктатура.
Ще отидем и на изложба онлайн, общинския институт в Стария град подарява виртуална изложба на икони - по повод Международния ден за опазване на паметниците на културата - разговор с доц. Елена Кантарева-Дечева, заместник-директор на "Старинен Пловдив".
Може да ни от 7 до 10 часа на 20 април, програмата ще бъде реализирана от Валя Божилова и Живка Танчева.
Плавно минаваме към темите на 2025 година, част от тях влачим от 2024-та. Липсващият бюджет на държавата е проблем, която трябва да успокоят тактически в Народното събрание. Какво се очаква след като депутатите от бюджетната комисия приеха удължаване на действието на бюджета за 2024 година, ще питаме икономиста Георги Вулджев , който ще коментира..
Непоискана от потребителя услуга-така от потребителски организации коментираха предлаганото увеличение на цените на услугитена мобилните оператори, съчетано и с така нареченото „подобряване на абонаментния план“. По темата говорим с Габриела Руменова от онлайн платформата „Ние, потребителите“. Ще потърсим коментар и на направените от..
Говорим за хайку конкурса „Мая Любенова“, който се провежда за шеста поредна година. От първи януари е отворена и заявката за участие, до 28 февруари. Поетът Владислав Христов, който е част от журито разказва, след 14 часа. Накратко с Йордан Йорданов, общественик, автор на няколко книги ще ни припомним любопитни аспекти от хороскопа, свързани с..
На 7 януари в България се отбелязва Ивановден – истински празнична е тази дата, тъй като на нея празнуват над 300 хиляди българи. В празничното утро ние ще говорим за важните теми, които касаят делничнте проблеми, ето какво ще чуете във времето от 6 до 9.30 часа: Има ли шанс да се подновят преговорите за редовен кабинет до връчването на..
Защо неочаквано приключват преговорите за съставяне на правителство с първия мандат? Доколко сериозна може да бъде официалната причина за несъгласие от страна на ГЕРБ с ДБ? Какво се крие зад това и отиваме ли на поредните предсрочни избори? Коментираме със социолога от агенция „Медиана“ Кольо Колев . На 6 януари Църквата почита Богоявление и..