Като нелепо определи случващото се в управляващата коалиция депутатът от ВМРО Александър Сиди.
Поводът за изказването му в интервю за Радио Пловдив е отпадналото предложение за въвеждане на доброволните отряди в страната, което бе отхвърлено с гласовете на ГЕРБ, ДПС, БСП и „Воля“.
Идеята е по време на полицейски акции да се включват и доброволни отряди, защото местните хора познават по-добре всички и обстановката, посочи Сиди.
Пловдивският депутат обясни, че на специално създадена работна група са изчистили всички спорни текстове, като са внесли обновения вариант в пленарна зала. Той подчерта, че това е станало със съгласието и одобрението на ГЕРБ, и подчерта, че това са регламентирани коалиционни отношения, затова за него поведението на ГЕРБ е абсурдно.
Сиди заяви , че следващата седмица на коалиционен съвет те ще настояват предложението да се приеме, и допусна вероятността ОП да напуснат коалицията.
За ДПС, които гласуваха против и заявиха, че това е тоталитарна практика: „Направи ми впечатление, че колегите от ДПС не са чели актуализирания вариант, те коментираха стари текстове. След почивката ГЕРБ се съгласи с ДПС. Защо нашият коалиционен партньор не ни подкрепи, не стана ясно“, коментира Сиди.
Той напомни, че създаването на доброволните отряди по малките населени места е залегнало в коалиционното споразумение и неприемането им означава разрушаване на коалиционното споразумение.
Какво ще се случи, ще стане ясно следващата седмица, когато предстои заседание на коалиционния съвет.
Тази сутрин също има замърсяване на въздуха в Пловдив. През последнте дни наблюдаваме сериозни надвишавания на нормите за чистота на въздуха. По закон среднодневната норма е 50 мигрограма на кубичен метър и тя не трябва да бъде превишавана повече от 35 дни в годината. А ние тези 35 дни сме ги направили още от началото на годината, защото..
"И я превърнаха в пустиня. И нарекоха това мир." С този цитат от Тукидит п олитологът от Софийския университет проф. Татяна Дронзина коментира пред Радио Пловдив преговорите между САЩ и Русия за примирие в Украйна. Тя изрази притеснение, че до този момент Украйна не получава гаранции за сигурност отникъде. Това е една търгашеска..
"По-трудната задача при въвеждането на еврото вероятно ще е да убедим българските граждани, че това е това е по-добрият избор за тях самите, отколкото управляващите да убедят отговорните за членството европейски институции", смята икономистът Георги Стоев. Наскоро той обяви в профила си във Фейсбук готовост да отговаря на въпроси на интересуващи се за..
Въпреки грозните сцени от протеста на „Възраждане“ в събота нормалността в страната ни се завръща. Това коментира политическият анализатор и журналист Иван Тропанкев. Аргументира се с това, че имаме работещо правителство с опозиция, на прага сме на приемането на бюджет 2025, както и на влизането ни в еврозоната. „Докладът за членството..
Община Пловдив ще защитава обществения интерес при финализиране на електронната система в градския транспорт. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив Ерол Садъков, заместник-кмет на Пловдив с ресор транспорт. Той обясни, че в момента се водят преговори с фирма „Тикси“ за сумата, която трябва да се даде допълнително за..