Говорехме за пик, стана вълна, и броим заразените в стотици от Ковид-19. Удължиха епидемична обстановка до 15 юли, напредваме към летните отпуски и с доза страх, защото вирусът има своя ход, и той твърдо е на разпространение по нашите ширини.
За имунния отговор, за това как изследването в Пловдив не показа такъв, за броя на тестовете у нас и мерките, ще говорим с доц. д-р Любомир Киров, председател на Националното сдружение на общопрактикуващите лекари в България.
Протест ще организират общественици от Пловдив пред сесията на местния парламент в четвъртък. Поводът за недоволство е Сахат тепе и запазване на неговата цялост. Защо искат обществено обсъждане преди там да се направи ресторант, позицията е от Павел Начев, коментар и на кмета на район Централен Георги Стаменов.
Как пловдивските училища закриват годината дистанционно, дойде времето на модела 1:1, данни от първото официално изследване на модела, който включва и пет училища от Пловдив ще представи Александър Ангелов, управител на Центъра за творческо обучение. Изследването е възложено на училищата у нас от Министъра на образованието и науката.
Австрийският културен павилион Fluca е вече в Пловдив за сезон 2020. Срещаме ви с двама от авторите, работили по разкрасяване на градската среда, Мич Брезунек, французин и Мартина Вачева.
Зона "Култура" в 9.10 часа на 25 юни предстява Международния фестивал "Дни на тракийската култура". Събитието е от 25 до 30 юни в Пловдив, Жорж Трак, инициатор и творец разказва за дните за слово и музика.
Медиен партньор на феста е Радио Пловдив.
Не пропускаме и четвъртата част на "Добро утро, ден!" с проф. Любомир Караджов от АМТИИ "Проф. Асен Диамандиев".
Времето, измерено в безмилостното тиктакане на стрелките за болните, които чакат регулация за тестовете, от които зависи живота им. Времето и парите с поглед към бюджета на държавата, политическото бавене или пришпорване на влизането на България в еврозоната. Време за изкуството с кауза, за спомените в книга и новото геополитическо време, което започва с..
Защо изкуството се явява толкова добър учебен инструмент? Отговорите на тези въпроси търсим днес в предаването Клуб "Неделя"! Художникът и преподавател Станка Александрова е първият ни събеседник, с когото говорим за предизвикателствата на учителската професия и още за изкуството като инструмент, посредством който децата развиват умения за комплексно..
Тази неделя говорим за руните. Как ни помагат и напътстват? Рунологът, Пламена Гиргинова, разказва. Очаквайте и епизод пореден на рубриката ни с Елена Шахънска. Темата е „Подхранване на мозъка“. От утре стартира проектът „Емоции и жестове“. Разговаряме със Сердар Чалъшкан. С психолога Даниел Троев коментираме тревожността и как да се..
В първия работен ден на новото правителство стана ясно, че кадровите промени ще започнат от вторник. До тогава Съветът за съвместно управление ще обсъди предложенията на партиите за новите назначения, като последната дума ще има премиерът Росен Желязков. Как ще се разпределят кадрите на отделните партии, ще има ли взаимен контрол по..
Петък винаги е насочен към предстоящите почивни дни. Предвид края на първия учебен срок за учениците, голяма част от свободеното време и времето за семейството, минава под мотото - "Наближава края, стегни се!". Как да съчетаем ангажиментите, задачите и все пак да имаме част от времето за забаления и релакс? Въпроси, които все по - трудно намират отговор в..