С последните дни на август започваме да усещаме бавно прокрадваща се носталгия, към отиващото си лято, към спомените, които може би ще избледнеят, към всичко, което ни прави безгрижни – там, на острова на нащето щастие.
В неделното утро ви срещаме с Богдан Дарев – един американски режисьор от български произход, който не спира да търси и преоткрива в сърцето и в творчеството си, България – многолика и пълна с емоции. Всичките й лица, надежди, спомени и сантименти, Богдан събира в документалната лента „Там“ , за която ще поговорим днес.
Друга среща ни отвежда в опасните води на лековерието, там където живота ни може да се „счупи“ с едно недомислено действие.
23 август отбелязваме като Международен ден в памет на жертвите на робството, и неговата забрана. Въпреки че официално робството е премахнато и забранено във всички държави в света, то приема съвременни форми чрез нелегалния трафик на хора, принудителната проституция и принудителния тежък физически труд. По темата разговаряме с Александър Киров.
От рубриките ни „Мултивитамин“ и „Звездна диагноза“, очаквайте много предложения за звежест и забава в горещия ден!
Започваме след новините в 7.
В нашия радио-пърформанс не залагаме на комерсиалното, даже напротив. Опитваме се да поддържаме, доколкото можем, някои от уж затихващите сатирични жанрове. Тази събота, например, отново ще отворим сатиричната съкровищница, за да извадим оттам някои от най-интересните световни басни. Очаквайте кратки, но сладки истории с животни и поука от..
Гост в рубриката „Добро утро, ден“ е талантливият, млад пианист Илиян Тиганев, който е и автор на химна на театралния фестивал „Сцена на кръстопът“. Завършил е Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство "Проф. Асен Диамандиев". Следвал е и в Италия. Въпреки крехката си възраст – едва 25 години – вече е диригент на певческото..
Стигнахме ли дъното или копаем дъното на дъното и какво има на дъното на Черно море – това са въпросите, на които търсим отговори днес. Поводите са поредният провален избор на председател на парламента и незапочналите или блокирани преговори за мнозинство и правителство, както и представянето в Пловдив на книгата „Подводни мемоари“ на Илия Щирков...
Времето е намръщено и възхладно както се полага на ноемврийската есен. Пловдивските тротоари и въобще всички повърхности в региона с изненада си припомнят какво е влага след дългото отсъствие дори на капка дъжд. Пешеходците по улиците в синхрон със синоптичната обстановка са си надянали сериозните лица заедно с връхните дрехи сякаш в знак на мълчалив..
От 15-ти ноември започват Коледните пости. Време не само за лишаване от животинска храна, но и дълъг път към смирението, който ще продължи точно 40 дни. Търсим го и в утринната програма на Радио Пловдив до девет и трийсет, ето какво ще чуете: Кои са най-важните послания на Коледните пости и как можем да станем по-добри, с мисъл за ближния?..