Историята оставя знаци за паметта, в които времето вгражда смисъл, свобода и дух за поколенията след нас. Героични, тревожни или трагични, събитията в цивилизационния ход на свободните граждани са най-мощният аргумент за необходимостта промените да се осъществяват в името на човешкото достойнство.
Точно преди 19 години един терористичен акт срещу Световния търговски център в Ню Йорк постави началото на разговора за това, че светът след него никога вече няма да е същият. Днес почти не говорим за този факт, но и никой не се съмнява, че живеем много бурно и тревожно време на промени с всякакъв знак, които перманентно извеждат хората на улицата, за да звучи по-силно гласът им.
Илюзорна ли е днес представата ни за промените, защо избуяват кухите политически фрази, какъв е езикът на протеста и необходим ли е превод от езика на протеста на езика на властта?
След „Великото народно въстание“ 2, демонстрацията на държавност, дозата арести и политически шум – събеседниците: журналистът Явор Дачков и доц. Надежда Сталянова от Център за изследване на публичната и журналистическа реч към СУ „Климент Охридски“.
Жители на асеновградския квартал Горни Воден излизат тази сутрин на протест с настоявания за основен ремонт на главния път, коъто води към техния квартал и който не ремонтиран близо 30 г. От мястото на събитието – репортаж на Живка Танчева.
Международният есенен театрален фестивал „Сцена на кръстопът" ще зарадва почитателите си с едно специално издание от днес до 21 септември. Форумът ще излезе от закритите сценични пространства, за да предложи една необикновена и вдъхновяваща програма под знака на почит към своя основател и арт директор проф.Стефан Данаилов. За спектаклите, заряда на срещите с публиката и тазгодишното послание на форума „ТЕАТЪРА - ГОРДОСТТА“ – директорът на Драматичен театър Пловдив Кръстю Кръстев.
А след 9 ч. е разговорът за мащабния спектакъл с пет сцени, два рояла и повече от 50 артисти – класика, джаз, поп, звук и светлини „По пътя към върха“, който ще се състои на Бунарджика на 14 септември. За програмата и родолюбивото и артистично предизвикателство към гражданите да осъзнаят присъствието и красотата на Бунарджика като неотделима част от градската среда, култура и памет – чуйте популярния музикант Петър Салчев.
Заедно сме на Зимна Богородица, Вълча Богородица, Сретение Господне, Петльовден, с тези имена е известен 2-и февруари. Отбелязва се спасението, оцеляването и съхраняването на мъжката сила. В предаването, тази неделя, очаквайте астро бюлетина за февруари, със Стефи Недевска. С Лили Камбурова говорим за мобилността на стъпалата и..
Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания. Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня. От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..
Наистина ли клиентът винаги има право и дали наистина винаги реагира правилно? Този реторичен въпрос ще зададем на Богомил Николов от организацията „Активни потребители“, а поводът е обявеният в Хървания клиентски бойкот заради високи цени, разпространяващ се и в съседните страни. Ще стане дума и за затихналия, поне засега, сблъсък между мобилните..
Изпращаме януари с умивка и Ви каним да останете в компанията ни във времето до 15:00! Отбелязваме 31 януари като Международен ден на бижутера! Празнуват майсторите, които правят живота ни по-красив :))) Професия "бижутер" се нарежда сред най-древните, защото от незапомнени времена хората обичат да се кичат с красиви украшения. С поглед към днешна..
В петъчното утро говорим за транспорта на Пловдив, за държавния бюджет, за инвативното решение на община Първомай във всички нормативни документи да изписва ценине както в лева, така и в евро, за съвременния прочит на личността на Стефан Стамболов, за новата църква "Света Марина" в Асеновград, която ще бъде осветена в неделя и за премиерата на "Отело" на..