Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пловдивчани за "COVID-пенсиите"

Снимка: bgeconomist.bg

Пенсионерите ще получават надбавка от 50 лева до края на пандемията, а след това пенсиите ще бъдат индексирани. Това обяви премиерът Бойко Борисов преди два дни на обиколка в Ловешко.

Вчера след заседание на парламентарната социална комисия министърът на труда и социалната политика Деница Сачева съобщи, че пенсионерите ще получават добавка към пенсията от 50 лева до март месец догодина.

Сачева уточни, че се обсъждат различни варианти за увеличение на пенсиите, като най-благоприятният е минималната пенсия да стане 300 лева, а максималната - 1400 лева.

"Дебатите по бюджета за следващата година предстоят", каза още Сачева.

Как пловдивчани коментират „бонусите“ от 50 лева месечно за пенсионерите и социалната политика на управляващите?

Мненията им събра Антоанета Петричанска - чуйте анкетата в звуковия файл.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Санирането трябва да е бизнес, а не политика

Програмата за саниране с 20 % самоучастие ще се реализира с пари от държавата, а не от Плана за възстановяване и устойчивост.  Имаме възражения по моделите, по които се санират сгради в България. Една от основните критики е, че с парите на всички се облагодетелстват малка част от хората, посочи Йордан Николов от Българската асоциация за изолации в..

обновено на 05.03.25 в 16:45
Тодор Воденов

Военната промишленост има потенциал за иновации

Призиви за развиване на българската отбранителна промишленост като част от европейската дойдоха от правителството и след вчерашното заседание на Съвета по сигурността при премиера, Росен Желязков също предложи и призова да бъдат развити иновативният потенциал и способности на българската отбранителна промишленост.  Според Тодор Воденов -  председател..

публикувано на 05.03.25 в 15:30
Боряна Димитрова

Здравеопазването е абсолютен приоритет на българите

Alpha Research публикува последното си проучване: "Здравеопазването – абсолютен приоритет на българските граждани в бюджет 2025. Според 65% държавата трябва да харчи толкова, колкото има, а не да задлъжнява" Социологът Боряна Димитрова каза в интервю за Радио Пловдив: Когато става дума за приоритети при българите, то става въпрос за тук и сега,..

публикувано на 05.03.25 в 14:17
Светослав Малинов

ЕС стратегически закъсня за превъоръжаване

Има ли реален шанс за постигане на мир в Украйна и на каква цена? "Независимо от това, че Зеленски ще подпише очевидно споразумението със САЩ за редкоземните минерали, драмата на украинския народ, а и на Европа остава, а тя е – какви са гаранциите, че след като се подпише каквото и да е, Русия няма да продължи? Русия е доказала в..

обновено на 05.03.25 в 10:37

Украйна има право да е скептична без сериозни гаранции за мир

Това, което направи впечатление в най-дългата реч, изнасяна от лидер пред Конгреса, са намеренията на САЩ по отношение на Украйна и до колко те се ангажират с гарантиране на сигурността. Всъщност сигурността на Украйна е основното послание, което излезе след заседанието на Съвета за сигурност на МС, коментира в предаването "Точно днес" бившият военен..

публикувано на 05.03.25 в 10:02