Радио Пловдив отбелязва 65-та годишнина от появата в ефир. Ще чуете главния редактор Марин Данев. От спомена до актуалността днес, принципи, каузи, предизвикателства.
Още от деня:
Ковид 19 и очакваното настъпление на грипните вируси. Как се развива спорът за маските и популационния имунитет. Академик Богдан Петрунов бивш директор на Националния център по заразни и паразитни болести .
Как ще се разпределят над три трилиона евро между държавите в ЕС. Каква яснота дава по темата предложеният нов хоризонтален и стар контролиращ механизъм, акцентираното върховенство на закона, корупцията, неясните медийни собственици с ясни политически връзки, с коментарни „за“ и „против“, които не спират да „валят“ преди същинския европейски дебат, който започва в понеделник с визиране на България. Коментар на екс евродепутата и университетски преподавател Светослав Малинов.
От програмата на „Пловдив чете“ – преди срещата с проф. Иван Илчев за представянето на двутомното издание „Розата на Балканите. Кратка българска история за любопитните читатели“ в Културен център Тракарт.
Бронзовите „66“ на Димитър Рашков в галерия „Сигна“. Пластики, ценности и какво ги променя.
В „Добро утро, ден!“ завършва гостуването на Божана Апостолова.
„Точно днес“. Петък 2 октомври от 6 до 9.30
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...