"Колодрума" приема 6 мача от Шампионската лига

"Колодрума" ще приеме 6 мача от волейболната Шампионска лига
Снимка: ВК Марица Пловдив

Цели шест от мачовете в група "С" на Шампионската лига ще се изиграят в Пловдив. Това стана ясно след като четирите отбора в групата, между които и българският шампион Марица (Пловдив), се разбраха за новия формат в надпреварата.

Заради ситуацията с разпространението на COVID-19, вместо на разменено гостуване, 12-те срещи в групата ще се изиграят само в две зали, а едната от тях е "Колодрума".

Френският АСПТТ Мюлуз (Мюлуз), турският ВакъфБанк (Истанбул) и полският ЛКС Комерскон (Лодз) ще гостуват на "жълто-сините" в Пловдив за четиристранен турнир, който ще се проведе в рамките на три последователни дни с по два мача на ден в края на ноември или началото на декември. Точните дати ще бъдат определени в най-скоро време.

Вторият такъв турнир ще се изиграе в Лодз в края на януари или началото на февруари, след което ще стане ясно и крайното класиране в групата. Според регламента, първенците в петте групи и трите подгласника с най-добри показатели ще се класират за четвъртфиналите на най-престижния европейски клубен турнир.