В очакване сме на заседанието на МС, където ще бъдат обсъдени мерките предложени от министъра на здравеопазването проф. Костадин Ангелов свързани с Ковид кризата. Своите позиции и предложения вече заявиха хотелиери и ресторантьори. Туристическият бранш настоява за прилагане на спасителни мерки.
Темата ще коментира Румен Драганов, председател на Института за анализи и оценки в туризма.
Психологът Иван Игов анализира състоянието на страх в условията на COVID-19. Тревожните родители предават ли страховете си на децата? Къде е балансът? Кои са добрите новини и възможности за оптимизъм?
Днес протестират членове на Конфедерацията на автобусните превозвачи. Автобусите в градския транспорт ще се движат с табели „Протест“. Междуградските превози спират в полунощ и около 60 линии ще останат затворени. Само така според протестиращите, държавата ще обърне внимание на транспортния бранш и проблемите с нерегламентираните превози. От мястото на събитието информира репортерът Севдалин Палаузов.
Преди новините в осем очаквайте разтовор с инж. Александър Чобанов, който ще коментира приемането на оферти от ЦИК за машините за гласуване. Последният срок е 29-ти ноември.
Още ще чуете позиция за протеста срещу нереграментираните превози на Валентин Георгиев, координатор на Сдружение „Случаен превоз“ за Пловдивска област и Володя Домошенко, съпредседател на Националната асоциация за защита на превозвачите и таксиметровите водачи.
Във „Великите европейци“ Пламен Асенов разказва за Георг Хегел, който е един от големите мислители на немската идеалистическа философия.
Поредната ни среща в „Добро утро, Ден!“ е с галеристката Анна Дякова.
Слушайте ни! „Точно днес“ на 25-ти ноември от 6.00 до 9.30 часа.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..