Светът се завъртя наполовина, и ето ни...Всичко, което предстои, ще ни се случи!
Започва втори сезон на рубриката “Извънредни мисли”.
Делят ни изброими часове до въвеждане на втора карантина. Уж познато, преживяно, а неизвестните са повече от всякога!
Струва ми се твърде рано за оценки, за преосмисляне на времето до тук. Усещането е сравнимо с пълно потапяне, или попадане в окото на ураган. Лъкатушещи между варианти, хипотези, конспирации и връхлитаща реалност, ...загубваме устоите на здравия си разум. Кое ни съхранява?! Познатото, присъщото...?! Дълбоко вкоренени истини, потребности, живот... Кое да съхраним? И как?
„Извънредни мисли“ е среща с интимния свят на всеки от участниците, а палитрата от емоции и тишини е почти безкрайна!
Всеки от участниците в рубриката ни, отговаря на четири еднакви въпроса:
Как се казвате и коя е професионалната сфера, в която се развивате?
Как се промени живота ви за последните девет месеца?
Как изглежда срещата ви с ковид? Близка или далечна?
Как ще посрещнете най-близкият празник, който ви предстои?
Слава Младенова е родена в Пловдив . От 16 години живее в Монреал, Канада. Режисьор по професия. От 2009 г е артистичен директор на Международен фестивал за театър и съвременен танц “Черната Кутия“.
От днес до края на февруари в централната сграда на Регионален исторически музей – Пазарджик ще бъде експонирана изложба, посветена на 130 години от рождението на професор Иван Батаклиев (24 януари 1891 г.). В изложбата ще бъдат подредени новопостъпили в музейния фонд н материали, свързани с живота и научната дейност на проф. Батаклиев..
Поредицата „Добродетелите в нас“ предоставя споделено пространство и идеи на родителите да прекарват пълноценно време със своите деца, опознавайки ценностите и валидните неща в общуването и живота. Под формата на видеа с приказни истории, приложни дейности и игри, екипът на Младежки Център - Пловдив, разглежда темите за човешките добродетели. В..
Новата книга на Димитър Герганов "Пловдивските улици" обещава познавателна разходка, запознаваща с архитектурата и хората, чиито имена носят те. Зад документалния му труд стоят стотици изминати километри и томове прочетена литература, споделя авторът. По думите му книгата ще е интересна не само за пловдивчани, но и може да се ползва като гид за..
С микроскопите се взираме в малкия свят на клетките. Дълго обаче няма два микроскопа с еднакви качества, защото технологията за направата им е несъвършена. През 19 век Карл Цайс променя нещата, но - ядец, пак има проблем. Заради пречупването на светлината, ако искаш да изследваш едноклетъчно в оптичен микроскоп, трябва да го оцветиш с..
Ако ви се пътува и ви се опознава нова култура, то запазете си тази събота. Всеки желаещ ще има възможността да се включи в едно виртуално пътешествие из Иран и да се запознае с много интересни факти за тази държава. Начело на това виртуално пътешествие ще е Георги Палов - пътешественик по душа, който е изключително впечатлен от Ислямската..