Да живее Академията, да живеят преподавателите!
Днес е празникът на студентите в България. Възникнал през 1902 г. като патронен празник на Софийския университет в годините денят се е превърнал в символ на академизма, силата на младостта и знанието.
Бивши студенти няма. Всеки, прекрачил прага на Алма матер, носи в сърцето си думите „Vivat academia, Vivant professores“.
Тазгодишният 8 декември се празнува в условия на ограничителни мерки и строг контрол за спазването им. Някои студенти дори ще го отбележат виртуално. За „нулевия“ за хотелиерите и ресторантьорите студентски празник в Източните Родопи е репортажът на Божидар Чолаков от Радио Кърджали.
Какво е да си „Студент на годината“? Как се постига среден успех от четири години следване Отличен 5,75? Със студентката Александра Драгинова, четвъртокурсничка в специалност „Психология“ на Пловдивския университет „„Паисий Хилендарски“ навръх студентския празник ни среща Живка Танчева.
И още:
Ваксините срещу COVID-19 у нас: Как и откъде да получим информация за видовете ваксини, за приложението им, за показанията и противопоказанията при тях? Попадаме ли в рискова група и как да разберем? Как да направим информиран избор дали да се ваксинираме, или не? Разговорът ще е с проф. Ани Кеворкян, специалист по епидемиология с дългогодишен стаж и преподавател в Медицинския университет в Пловдив.
Световната здравна организация не предвижда задължително ваксиниране срещу COVID-19. Но допусна, че вероятно ще има редица държави и ситуации, където обстоятелствата ще изискват ваксинирането да е задължително или силно препоръчително. Какво казва законът – можем ли да бъдем задължени да се ваксинираме? Търсим коментара на адвокат Калина Михайлова, специалист в областта на медицинското право.
В Пловдив се увеличава броят на дарителите на кръвна плазма, разширява се и гамата от изследвания за коронавирус, които могат да се признаят. Репортажът по темата е на Антония Попова.
Иванка Петкова разказва за четиригодишния Део от Пловдив, който се нуждае от помощ и е едно от децата на „Българската Коледа“.
Заедно сме на Зимна Богородица, Вълча Богородица, Сретение Господне, Петльовден, с тези имена е известен 2-и февруари. Отбелязва се спасението, оцеляването и съхраняването на мъжката сила. В предаването, тази неделя, очаквайте астро бюлетина за февруари, със Стефи Недевска. С Лили Камбурова говорим за мобилността на стъпалата и..
Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания. Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня. От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..
Наистина ли клиентът винаги има право и дали наистина винаги реагира правилно? Този реторичен въпрос ще зададем на Богомил Николов от организацията „Активни потребители“, а поводът е обявеният в Хървания клиентски бойкот заради високи цени, разпространяващ се и в съседните страни. Ще стане дума и за затихналия, поне засега, сблъсък между мобилните..
Изпращаме януари с умивка и Ви каним да останете в компанията ни във времето до 15:00! Отбелязваме 31 януари като Международен ден на бижутера! Празнуват майсторите, които правят живота ни по-красив :))) Професия "бижутер" се нарежда сред най-древните, защото от незапомнени времена хората обичат да се кичат с красиви украшения. С поглед към днешна..
В петъчното утро говорим за транспорта на Пловдив, за държавния бюджет, за инвативното решение на община Първомай във всички нормативни документи да изписва ценине както в лева, така и в евро, за съвременния прочит на личността на Стефан Стамболов, за новата църква "Света Марина" в Асеновград, която ще бъде осветена в неделя и за премиерата на "Отело" на..