Едно голямо двуличие и лукавост, която не се харесва на нито един. Това е дискриминация, в момента в големите вериги е най- голямото струпване на хора. Там трябва да има абсолютен пропускателен режим. При нас хотелите работят, но ресторантите – не. Това първо е незаконно, второ се прави, защото нямат пари да ни компенсират, а решението ресторантите в хотелите да отворят от 22-ри декември до 22 часа ражда повече въпроси, отколкото отговори – така коментира удължаването на противоепидемичните мерки Златко Златанов - председател на Сдружението на хотелиерите и ресторантьорите във Велинград и Западните Родопи.
"И цялата държава за месец да затвори, спасение от вируса няма. Каква е логиката до 10 часа да работи ресторантът? В 10 и 1 минута ще пристигне вирусът ли? Клиентите няма да дойдат. Другото е да не затворим или въобще да не отворим, ако не затворим ще платим глоби", казва хотелиерът и допълва, че с тези лукави решения ще се гладува, а персоналът отново ще замине в чужбина.
Мерките за подпомагане, по които кандидатстваме са душевадни, бюрокрацията е голяма, искат им една камара документи на колегите. Като искаш да помогнеш – помогни!, коментира Златанов и повтори, че най- дразнеща е дискриминацията за отделните браншове, защото едните ще работят, а другите не.
Той обясни, че хотелите във Велинград са пълни с резервации, собсвениците имат подписани договори с шоу – изпълнители с хонорар 5-6000 лв. на час! "Но на 50 процента по заетост е друго, а изпълнителят също може да не е съгласен, клиентът също ще си иска менюто и шоуто. И това до 22 часа!! И така стигаме до задънена улица. Защо да работя като съм на минус! Аз дане съм мазохист", обяснява Златко Златанов.
В момента неговият хотел е пълен на 70 процента и пита как да го направи на 50 на сто?. "Хората вече се обаждат и питат ще бъдат ли приети или не. Използвани са всички платени и неплатени отпуски, и възможности които се дават за персонала. В момента в кухнята са 2 души, вместо 10, защото имам заети 5-6 стаи. Как да платя на тези 10 души, като нямам постъпления. Затова ние казваме или ни отворете, или ни затворете! Туризмът е сложно нещо! В хотела и в ресторанта човек идва не защото е гладен, а за развлечение!", добавя той.
По думите му, в Европа има тотално затваряне, но покриват всички разходи! "По- добре така да стане и при нас и всичко ще е готово. Такова двуличие не сме очаквали!", гневи се Златанов и предупреждава, че хората са ядосани и изправени пред глад.
Златко Златанов прекарва тежко Ковид - 19 като се в пловдивската болница "Пълмед". Признава, че вирусът е голяма гадост, и животът на хората е под риск. Дава си сметка, че здравната система е също застрашена, заради недостатъчното останали специалисти, но настоява за секторите да има предвидимост.
Според него и за ресторантите, които са извън хотелите, трябва да се намери компромис като кетъринг, защото хората ще им избягат. "Започва противопоставянето между хотелиери и ресторантьори, които се дразнят, че ще останат затворени и питат каква е разликата между двата ресторанта. Според Златанов, обаче, на тях поне ще им платят, а на хотелиерите – не. Хотелиерите ни скопиха, казва той.
Ние искаме да ни затворят, но да ни обезщетят, така ще облекчат и здравните заведения. Обаче, няма да ни затворят, защото нямат пари. Гладът е глад, на 1-ви февруари хората ще бъдат на жълтите павета. Борисов знае кое е правилното и трябва да го направи!
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..