Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

285 медици от Пловдив и областта ваксинирани в първия ден, 125 - в РЗИ

Ваксиниране срещу COVID-19 в Пловдив
Снимка: Пресцентър Областна администрация Пловдив

285 медици от Пловдив и областта са ваксинирани през първия ден от кампанията. Това съобщи областният управител и председател на Областния кризисен щаб Дани Каназирева.

„Това е повече от очакваното. Първоначално 163-ма медици бяха заявили желание, но се оказаха много повече. Във всяка една болница е създадена изключителна добра организация. Наистина благодаря на всички, които  дадоха пример и показаха, че лекарската професия е  отговорност и призвание“, каза Каназирева. 

По-късно от РЗИ съобщиха за 125 ваксинирани при тях.

Ваксинацията в областта започна в 10 болници. Най-много са имунизирани в МБАЛ “Свети Мина“ и  УМБАЛ “Свети Георги“, където сред първите ваксинирани са директорът проф. Карен Джамбазов, ректорът на Медицинския университет проф. Мариана Муржджава, проф. Стефан Костянев и проф. Ангел Учиков от борда на директорите. В трите кабинета в РЗИ са имунизирани 125 медици от Спешна помощ, джипита и стоматолози. 

Утре в имунизационната кампания ще се включат още три болници – МБАЛ “Свети Иван Рилски“ и общинските болници в Първомай и Раковски.

Първата Covid ваксинация в България беше направена тази сутрин в 9.59 ч. в болница „Св. Анна“ в София, а първият ваксиниран е здравният министър Костадин Ангелов. Ваксини са доставени във всички областни градове. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Намериха живи млада жена от Юндола и възрастен мъж от Лозен

Възрастен мъж и млада жена са издирени и върнати на семействата им, съобщиха от полицията в Пазарджик. Сигналът за изчезнала 37-годишна жена от велинградското село Юндола е получен снощи  в Районното управление във Велинград. Съпругът й съобщил, че тя е  напуснала дома им и е в неизвестност.  Жената има здравословен проблем и за нея се грижат..

публикувано на 04.03.25 в 18:02

Камион разкъса мантинелата на АМ "Тракия" между Пазарджик и Пловдив

Тежка катастрофа стана следобед в Пазарджишкия участък на АМ "Тракия" в района на 104 – 105 километър.  Товарен камион, пътуващ към София, загубил управление и прегазил разделителните мантинели, пресякъл в насрещното платно в посока Пловдив и разкъсвайки предпазната ограда край пътя, пропаднал в страничната канавка.  От удара голямо..

обновено на 04.03.25 в 16:30

Затяга се контролът върху обществения ред в община Карлово

След среща на кмета Емил Кабаиванов с ръководството на Районното полицейско управление е договорено да бъдат поставени още камери за денонощно видеонаблюдение на входно-изходните пътища, в паркове и площадни пространства. Целта е да се ограничи шофирането с висока скорост и неправилното паркиране. Нощни патрули ще дежурят по пешеходната зона в..

публикувано на 04.03.25 в 16:23

Модерна нарколаборатория откриха край Пазарджик

Луксозна домашна наркооранжерия разкриха  в близкото село Церово пазарджишките криминалисти.  Акцията е в резултат на данни от информатор и под надзора на Окръжната прокуратура.  След наблюдение на обекта и наличието на достатъчно доказателства, полицаите претърсили къща в селото,  обитавана от 48-годишен софиянец.  Вътре  е открита  оборудвана..

обновено на 04.03.25 в 13:01

Ремонтът на Концертна зала остава "на трупчета"

Ремонтът на Концертна зала в Пловдив се съгласува под пряк надзор на Министерството на културата. Имам разговори и срещи  с министъра на културата Мариан Бачев, каза кметът Костадин Димитров, попитан докъде са стигнали дейностите по пълното реновиране на залата.  В най-скоро време община Пловдив очаква решение на МК как да се процедира..

публикувано на 04.03.25 в 11:56