Локо победи с 2:0 Атлетик (Куклен) в контрола

Локомотив (Пловдив) - Атлетик (Куклен) 2:0
Снимка: ПФК Локомотив Пловдив

Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Атлетик (Куклен) във втората си контрола от зимната си подготовка. Двубоят се игра на стадиона на "черно-белите" при закрити врати.

Бирсент Карагарен откри резултата в 26-ата минута. Каращият проби Дамани Камара му асистира, първият удар на Карагарен бе избит от вратаря Кирил Акалски, но при добавката нямаше проблеми за 1:0.

Синът на Георги Иванов - Александър Иванов отбеляза първия си гол за "черно-белите". В 81-ата минута Николай Николаев изведе Иванов на удобна позиция, той финтира двама противникови играчи и прати топката в мрежата за 2:0.

В първия си спаринг възпитаниците на старши треньора Александър Тунчев се наложиха с 3:1 над съгражданите си от Марица.

Локомотив (Пловдив): Илко Пиргов, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Жоел Бопесу, Бирсент Карагарен, Иван Арамазов, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Дамани Камара (Николай Николаев, Момчил Цветанов, Александър Иванов, Александър Колев, Сашо Любенов).

„Алтер его” - любовни стихове и смях!

С осмомартенски привкус ще бъде „Алтер его“ около празника на жената!  Егото и второто „Аз“ на водещия ще се надцакват с поетични строфи: Петър Краевски ще поздравява дамите с любовни стихове от трите си стихосбирки „Сомнамбул“, „Изгорени писма“ и „Хумус“, а Краю Петровски ще го торпилира с хумористични рими от сатиричните си книги..

обновено на 06.03.21 в 16:36
Антон Зингаревич

Сдружението прехвърля 99% от акциите на "Ботев" на Зингаревич

Сдружение „Професионален футболен клуб Ботев Пловдив“ овласти управителния съвет да подпише договор с фирма на руския бизнесмен Антон Зингаревич за прехвърлянето на 99% от акциите на ФК „Ботев Пловдив“ АД при определени условия. Решението бе взето с мнозинство от над 85% от присъстващите след продължило над 3 часа онлайн събрание на Сдружението в петък..

публикувано на 06.03.21 в 14:31
Локо тренира вчера в Герман

Слушайте дербито ЦСКА - Локо пряко по Радио Пловдив

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) гостува на ЦСКА-София в мач от 20-ти кръг на Първа лига. Срещата е от 17:30 часа на стадион "Българска армия" и  ще бъде предавана пряко по Радио Пловдив. Главен съдия ще бъде Валентин Железов. "Армейците", които са водени от бившия наставник на пловдивчани Бруно Акрапович, са на второ място във временното..

публикувано на 06.03.21 в 13:47

Шапки долу пред Мико!

България поведе с 1-0 победи в дуела срещу Мексико за Купа „Дейвис“. В първия двубой на единично, Димитър Кузманов се наложи с 6:1, 6:1 над Луис Патиньо. Кузманов показа невероятен характер, след като часове преди началото на мача срещу Мексико, баща му - Савко Кузманов, почина внезапно. Въпреки ужасната вест, Кузманов взе решение в името на отбора да..

публикувано на 05.03.21 в 17:51

Лудогорец - Локомотив е дербито на четвъртиналите за Купата

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) е гвоздеят от четвъртфиналите за Купата на България. Това отреди тегленият преди броени минути жребий.  Левски гостува на Славия, а ЦСКА приема Ботев (Враца).  Последната двойка противопоставя ФК ЦСКА 1948 и Арда. Мачовете от четвъртфиналната фаза ще се изиграят на 16, 17 и 18 март 2021 г., като програмата ще бъде..

публикувано на 04.03.21 в 20:42