До 30 април се удължава извънредната епидемична обстановка у нас, което означава, че парламентарните избори ще се провеждат в ковид реалност. Какво обаче се случва с хората, които се оказаха в капана на кризата? Отговорите търсим във времето от 6 до 9.30 часа, ето какво ще чуете:
Ресторантьорският бизнес е един от най-засегнатите от ковид кризата. Сега обаче има нов хоризонт – заведенията започват работа от 1 март. Новината дойде изненадващо, но въпреки нея протест пред Министерски съвет ще има. За проблемите на малките и големите заведения ще говорим с Татяна Кьосова, член на Сдружението на заведенията и собственик на салон за сватби в Раковски, а също и с Николай Драгинов, който държи голям ресторант в Стария Пловдив.
Милен Ангелов ще представи мненията на пловдивчани за готвеното от управляващите разхлабване на мерките.
Няма да пропуснем и подготовката за предстоящите парламентарни избори. ГЕРБ започна номинациите за листи, а в Пловдив ще е изключително интересно. Не само заради очакванията, че листата ще оглави Бойко Борисов, но и заради въпросителните около личностите, които ще попаднат в нея на следващи позиции. Какви са критериите и ще се стигне ли до битка на лобита? Отговорите търсим от Иван Тотев, лидер на ГЕРБ в Пловдив, а също и бивш кмет на града.
Пандемията от коронавирус и новата реалност не калкулира само негативи. Тя се оказа в известна степен и творчески стимул за редица автори. „Спас Господов в Страната на амазонките“ – така е озаглавена новата книга на Антон Баев, която е кодирана като „записки под карантина“. Ще го чуете минути преди девет часа.
В рубриката „ВЕЛИКИТЕ ЕВРОПЕЙЦИ“ Пламен Асенов разказва за Данте Алигиери.
Преди всичко това – рубриката ни „Добро утро, ден!“. Гостува ни Стефан Шивачев, директор на Историческия музей.
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..
В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията. Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..