От четиригодишно, депутатското време се скъси до месец. И се превърна в кандидатдепутатско. И всички вкупом се превърнаха в бегачи на кратки разстояния, за които остава само месец до изборния ден. С нови герои - според социолозите с поне две сигурни нови формации в Народното събрание и с леки корекции при познатите нови/стари партийни дами и господа и странни/дали коалиции.
Днес ще гледаме епизода с тегленето на жребия за номерата на бюлетините за партиите и коалициите, предизвиквал досега от комични до почти метафизични тълкувания. И ще питаме за избора на водачи на листи и за други изборни въпросителни. На границата между края на настоящия парламент и началото на предизборната кампания, как коментира ситуацията политологът доц. Иво Инджов.
В Пловдив няма зелени коридори, личните лекари нямат ваксина, а изобщо колко от тях имаха? Какво питат пациентите джипитата си? А кои въпроси на джипитата остават без отговор? Ще чуем общопрактикуващия лекар от ІІ-ро ДКЦ в Пловдив д-р Николай Влахов. С него ще говорим и за наблюденията му като лекар за ситуацията в Танзания и Занзибар, обявени за зони без зарази.
Какво е отношението ни към боклуците като резултат от социалния експерименат, наречен “Градска всекидневна” на Сдружение „Бъди активен“. В продължение на 4 дни в центъра на Пловдив, беше монтирана инсталация - изкуствено замърсена стая с фасове, хартийки и др.- т.н. „градската всекидневна“ и реакциите на хората. Експериментът продължава в Асеновград. Разговор с Румяна Киризиева от Сдружението.
В проекта "Рестартирай Европа" репортажът на Екатерина Костова е за младжаката безработица в ЕС и в резултат на епидемията и справянето с нея.
Историкът проф. Пламен Павлов е един от авторите на книгата "Владетелите на България". Кои са те, от древните траки и кановете, до царете и цариците, от легендите до реалността. Дава отговор и на въпроси като: Кое е най-старото открито златно съкровище в света и какво е общото между него и Варненския халколитен некропол, кои са поводите за възхита и падение в историята ни.
В „Добро утро, ден!“ гостува агробизнесменът Красимир Кумчев.
Политическите страсти не утихват. Навлизаме ли в политическа криза и ще се превърне ли страната в държава без стабилна изпълнителна власт за определен период от време? Търсим отговорите в утрото на 23 април, а наш събеседник по темата ще бъде Димитър Аврамов . И още теми в развитие: Депутатите с първи стъпки за промяна на..
На 22 април в "Ден след ден" ще плаваме с темите между третата ковид вълна и първата на нов кабинет. Ето така: Здравният министър в оставка обяви удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на месец май и излизане на страната ни от третата вълна на коронавируса. Затова ще започнем предаването ни с тази тема. С проф. Ива Христова,..
Историк, специалист по средновековна история, доцент в ПУ „Паисий Хлендарски“ по теория и история на културата и професор в Кирило- Методиевския център на БАН, където изследва проблемите на средновековната църква и култура. Тази седмица Димо Чешмеджиев ни прие в своя ден и разговорът с него кръстосва от българския манталитет до вицовете за..
Днес ще говорим за това как детето да ни чува, без да крещим и без да го наказваме. Това е темата и на един безплатен уебинар, който предстои на 25-ти април. Ще ви срещнем с Екатерина Велева – консултант на родители с деца от 2 до 7 годишна възраст. Тя ще ни даде отговори на много въпроси, сред които са: "Защо детето не ни чува, когато крещим? и Защо..
На 22 април говорим за Деня на земята с отношението, което заслужава по време на пандемия. Обществото все още се пита как ще преборим вируса, така че да не вредим. Разговор за инициативите на община Родопи в село Марково с кмета Десислава Терзиева . Тя ще разкаже и за предстоящите празници за стогодишния юбилей на Основно училище "Св. Св. Кирил и..