„Добро утро, ден!“ през тази седмица има гост, който е всепризнат специалист в областта на земеделието. Инженерът - агроном Красимир Кумчев преди 30 години стопанисва най-голямата ябълкова градина в света, днес далеч по-скромно признава, че синовете му се грижат за стопанството, а той се занимава и с културни проекти.
Агробизнесменът има интересна идея за Пловдив. Той иска да остави след себе си проекта „Фонтанът с ябълката“- който да е символ на плодородието на тракийското поле. Проектът на Кумчев, осъществяван със съдействието на скулптура Цвятко Сиромашки, беше внесен за одобрение в община Пловдив през февруари. Тук е и петицията, в която се настоява за поставяне на символа на ул. "К. Иречек" до Джумая джамия. https://bit.ly/2PxSCiV
Кумчев е човек с много идеи, зад които стои любовта към земята на Тракия. В интервюто го питаме за българската гордост, за битките му за родното производство на земеделска продукция. Той разказа за Рим и Барселона, както и за водопадите Игуасу в Латинска Америка, ще чуем и признанието, че България е най-доброто място за него.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Терените в Пловдив не достигат, но предприемачите строят във височина. Жилищен комплекс от небостъргачи ще се изгражда в квартал „Филипово“ между булевардите „Дунав“, „Васил Априлов“ и ул. „Победа“. Сградите ще са по 25-26 етажа и ще са високи от 50 до 75 метра. Предложението на кмета Костадин Димитров вече стигна до комисиите в Общинския съвет, но..
На фокус ни е събитието „Историята на една шевица“. На живо, във Фейсбук на 12 февруари, денят на пълната снежна Луна в Лъв. Началото е в 19 часа. Вход свободен. Разговаряме с Венцислава Великова. Коментираме, накратко, темата за влиянието върху човека на ритуали, които ни обединяват като общност и за автоматизираните действия, в рубриката..
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..