2 774 са новите случаи на коронавирус у нас за последните 24 часа. Положителни са 20,3% от направените 13 691 теста, показват данните на Единния информационен портал към полунощ.
Най-много са новите случаи в София - 734, следват областите Пловдив - с 223 и Варна - с 153-ма новоинфектирани. В Пазарджик новозаразените за последното денонощие са 57, а в Смолян – 38.
В болница се лекуват 6 395 пациенти, от които 501 са в интензивни отделения. Като излекувани за 24 часа са отчетени 2 531 души, починали са 97. През последното денонощие са ваксинирани 6 995 души и общият им брой става 309 145.
От регистрираните 38 нови случаи с Ковид-19 в Смолян и областта 20 са от града. Положителни са двама учители от общините Чепеларе и Рудозем като 45 ученици са поставени под карантина и продължават обучение в електронна среда. Позитивно е и едно лице от пом. персонал на детско заведение в община Смолян, контактни са 8 деца и 3-ма от персонала.
Петнадесет са хоспитализирани – десет в МБАЛ-Смолян, по двама в болниците в Мадан и Златоград, един в МБАЛ-Девин. Двадесет и трима са на домашно лечение и изолация. Епидемиологичното проучване продължава.
Жена на 72 г. от община Мадан, с придружаващи сърдечно и онкологично заболявания, е починала в областната болница. Изказваме съболезнования на близките.
На 10.03.21 г. в областта са направени 54 ваксинации с първа доза. Общият брой извършени ваксинации до момента е 4442. Ваксинационният процес продължава.
Инициативата "Правосъдие за всеки" организира граждански протест заради скандала с преизчислението на изборния резултат от последните парламентарни избори. Той е насрочен за довечера, с начален час от 18.00, съобщава БГНЕС. Организацията се провежда и чрез социалните мрежи с призив за общонационален протест довечера. Има заявено участие и от..
Днес близки и приятели организират протест пред съдебната палата в Пазарджик, където се очаква края на делото за убийството на 21-годишния Ангел Здравков. Участниците в акцията настояват за справедлива, но и тежка присъда за убиеца. Убийството на Ангел Здравков бе извършено в края на 2023 година. Тогава той бе смъртоносно прободен с нож от..
Кметовете на "Марица", "Родопи" и Садово започнаха преговари с Община Пловдив за осигуряване на градски транспорт до областния град. На първата среща, която се проведе в Община Пловдив, беше изразена воля да се решат въпросите с липсата на транспортната свързаност на малките населени места с Пловдив. Пред Радио Пловдив кметът на Община Марица..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов ще направи работно посещение в Пловдив. Той ще се срещне с хора, получаващи подкрепа по операция „Грижа в дома“, и с техния асистент. Мярката се финансира по Програма „Развитие на човешките ресурси“ (2021 – 2027 г.). Министър Гуцанов ще обяви как грижата за най-уязвимите хора в цялата..
До 15 май ще се извършват ремонтни дейности на Подбалканския път I-6 в участъците Васил Левски - Калофер и Клисура - Иганово, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Ремонтните дейности в участъка Васил Левски – Калофер /от 264-ти до 276-ти км/ ще се осъществяват поетапно в една лента, като е планирано да бъдат завършени до края на април...