Гарнизон Асеновград ще отбележи Деня на ракетните войски и артилерията на Българската армия, честването на 108 години от Балканската война и овладяването на Одринската крепост, както и на 93 години от създаването на Четвърти артилерийски полк.
Заместник-началникът на отбраната генерал-лейтенант Димитър Илиев и командирът на Сухопътните войски генерал-майор Михаил Попов и военният министър Красимир Каракачанов ще наградят отличили се военнослужещи от военното формирование.
От 2001 г. военното формирование в Асеновград е домакин на честването на 11 март, Ден на ракетните войски и артилерията на Българската армия.
На 11 март 1913 г., по време на боевете от Балканската война /1912 - 1913/, започва артилерийската подготовка на атаката, предшестваща щурма на Одринската крепост, а 36 часа по-късно Одрин е превзет, като основна заслуга за това има българската артилерия.
Със заповед на министъра на отбраната от 1992 г. датата 11 март е определена за Ден на ракетните войски и артилерията на Българската армия и празник на 4-и артилерийски полк. За първи път празникът се чества през 1993 година.
Инициативата "Правосъдие за всеки" организира граждански протест заради скандала с преизчислението на изборния резултат от последните парламентарни избори. Той е насрочен за довечера, с начален час от 18.00, съобщава БГНЕС. Организацията се провежда и чрез социалните мрежи с призив за общонационален протест довечера. Има заявено участие и от..
Днес близки и приятели организират протест пред съдебната палата в Пазарджик, където се очаква края на делото за убийството на 21-годишния Ангел Здравков. Участниците в акцията настояват за справедлива, но и тежка присъда за убиеца. Убийството на Ангел Здравков бе извършено в края на 2023 година. Тогава той бе смъртоносно прободен с нож от..
Кметовете на "Марица", "Родопи" и Садово започнаха преговари с Община Пловдив за осигуряване на градски транспорт до областния град. На първата среща, която се проведе в Община Пловдив, беше изразена воля да се решат въпросите с липсата на транспортната свързаност на малките населени места с Пловдив. Пред Радио Пловдив кметът на Община Марица..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов ще направи работно посещение в Пловдив. Той ще се срещне с хора, получаващи подкрепа по операция „Грижа в дома“, и с техния асистент. Мярката се финансира по Програма „Развитие на човешките ресурси“ (2021 – 2027 г.). Министър Гуцанов ще обяви как грижата за най-уязвимите хора в цялата..
До 15 май ще се извършват ремонтни дейности на Подбалканския път I-6 в участъците Васил Левски - Калофер и Клисура - Иганово, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Ремонтните дейности в участъка Васил Левски – Калофер /от 264-ти до 276-ти км/ ще се осъществяват поетапно в една лента, като е планирано да бъдат завършени до края на април...