Слушател на Радио Пловдив сигнализира за временно прекратена ваксинация в болницата в Асеновград.
38-годишният Слави Тодоров трябвало да бъде имунизиран в 11 часа днес - време, определено му от националния електронен регистър за записване за ваксинация. Ваксина обаче той не получил, тъй като се оказало, че в МБАЛ Асеновград няма работещ кабинет за имунизации срещу коронавирус.
Ето пълния тест на публикацията на Слави Тодоров във фейсбук групата "За по-добър живот в Асеновград":
Ваксинация невъзможна!!!
Днес имах запазен час за ваксинация в МБАЛ Асеновград. Получих три напомнящи sms-а от националния портал в последните дни. Отидох 15 минути по-рано и след дълго лутане из коридорите, успях да намеря заветния кабинет. Табели за информация няма, нито на входа на болницата, нито на самия кабинет. Кабинета беше заключен. Успях да се свържа с главната сестра, която ме информира, че ваксини НЯМА! Можело да има след обед! Интересно, как свършиха ваксините и след като има запазени часове за ваксинация, защо тези ваксини не са заделени! Не знам какво се очаква от мен, като съвестен гражданин.......може би, да прекарам остатъка от деня в чакане пред болницата?!?!???
След лутане и провалена ваксинация асеновградчанинът потърси съдействие от Радио Пловдив.
Със Слави Тодоров разговаря Иванка Петкова.
Записът е в звуковия файл.
Коментарите по темата:
Системата не е получила сигнал, че ваксините са свършили. Системата няма как да разбере дали има, или няма ваксини.
Електронният регистър за записване за ваксинация е само една компютърна система. Тя прави това, което вкарате вътре като данни. Ако в даден пункт ваксините свършат, е необходимо да се даде обратна връзка, че ваксини няма. Тогава системата няма да насочва повече хора към този пункт.
Това коментира пред Радио Пловдив проф. Михаил Константинов, председател на Съвета на директорите на "Информационно обслужване".
За казуса в Асеновград и за актуалността на електронната заявка за ваксиниране с проф. Константинов разговаря Антоанета Петричанска.
Записът е в звуковия файл.
Същността на проблема:
Ваксинации в болницата в Асеновград днес не са правени, призна пред Радио Пловдив директорът на лечебното заведение д-р Иван Червенков. Той обясни, че до обяд кабинетът не е работил, но следобед имунизации ще се правят.
Ваксини има, кадри няма, подчерта д-р Червенков. Той обясни, че имунизации не са правени, тъй като в болницата има само един кабинет за ваксинации и в него работят само един лекар и една медицинска сестра.
Днес преди обяд лекарят е бил в операционна, затова и имунизационният кабинет не е работил, стана ясно от обяснението на болничния директор.
Защо се прекъсва връзката и чия е отговорността за имунизирането на хората, получили час за ваксиниране от националната електронна система? С д-р Иван Червенков, директор на МБАЛ Асеновград, разговаря Антоанета Петричанска.
Записът е в звуковия файл.
Щастливата развръзка:
Веднага след интервюто директорът на асеновградската болница е разпоредил гражданинът Слави Тодоров лично да бъде поканен за ваксинация още днес.
Ето какво написа той в поста си във Фейсбук:
Преди малко получих обаждане от МБАЛ Асеновград. Ваксините били пристигнали! Поканиха ме в 15.30 ч.
Компаниите в България успешно се адаптират към новия модел в автомобилната индустрията. Започват да произвеждат нови продукти. Освен това у нас се създава софтуера и самата конструкция на най-модерните електромотори и инвертори за тях. Това коментира Любомир Станиславов, който е изпълнителен директор на Автомотив клъстер България, във връзка с..
Богомил Николов от организацията „Активни потребители“ коментира в програма "Ден след ден" обявения в Хърватия клиентски бойкот, заради високи цени, разпространяващ се и в съседните страни и затихналия, поне засега, сблъсък между мобилните оператори и Комисията за защита на потребителите у нас . Според него потребителските бойкоти имат дълга история..
Бюджетът на държавата представя политики и споровете по него е нормално да са остри, по- ползотворния разговор би бил за конкрекретните приоритети, по които ще се работи. Но може би заради това, че така по- лесно дебатът стига до гражданите, фокусъте е колко е дупката в хазната, коментаръте на професорът по макроикономика от ПУ Станимир Кабаиванов...
Oбщина Пловдив трябва да плати от бюджета допълнително 6,8 млн лева , ако иска да има работеща електронна система в градския транспорт. Това разкри Илия Гатев от групата на БСП за България на общинската сесия, като цитира доклад на зам.- кмета Ерол Садъков за системата за управление на градския транспорт и договора с "Тикси", която трябва..
Синдикат "Образование" предлага на МОН да дадат още няколко дни към междусрочната ваканция, за да се пребори грипната епидемия. "На практика вече сме в национална грипна епидемия, след като половината области обявиха такава. На места, както и в Пловдив, децата учат онлайн. Ако учителят е болен или 30% от учениците са болни, за какво качество на..